Бойовики армії РФ шукають партизанів та учасників руху опору

Після ліквідації російських військовослужбовців у Маріуполі російські спецслужби активізували роботу щодо виявлення учасників руху опору. Для цього окупанти проводять різні заходи, а також залучають свою агентуру. Однак під загрозою зараз не лише реальні партизани, а й усі без винятку жителі ТОТ, які залишилися вірними Україні.

Партизани продовжують діяти

Активно працюють партизани й в окупованому Криму, територія якого сьогодні є величезною військовою базою РФ і буквально наповнена як окупантами, так і озброєнням.

Наприклад, учасники партизанського руху АТЕШ виявили штаб поки що невідомої військової частини загарбників, кілька днів спостерігали за його роботою та передали інформацію нашій розвідці.

За їхніми даними, російські офіцери “маскувалися” – використовували цивільні машини та носили цивільний одяг, ховали військову апаратуру для зв’язку. Також АТЕШ зафіксував розміщення автомобілів “особливо важливих” командирів та начальника штабу.

Окупанти влаштовують облави

Російські спецслужби проводять цілий комплекс заходів щодо виявлення не лише партизанів, а й потенційно небезпечних для них мешканців окупованої території. Причому іноді їм у цьому допомагає необережність українців.

“Жити в окупації – це означає весь час бути напоготові. На жаль, досі не всі це розуміють. Але іноді й почуття небезпеки притуплюється, а це дуже небезпечно”, – поділився у розмові з OBOZ.UA співробітник української розвідки.

Він навів приклад, як нещодавно у Мелітополі окупанти під час “відпрацювання” території зупинили на вулиці сімейну пару, вимагали документи, а потім телефони. У смартфоні жінки виявилося багато “кримінального”: підписка на українські патріотичні пабліки, а також листування з однодумцями.

Загроза для всіх

Навіть при тому, що Ольга (ім’я змінено. – Ред.) не має до партизанів жодного стосунку, тепер вона за ґратами – нею зайнялися співробітники ФСБ. І цей випадок, на жаль, непоодинокий.

Читайте також: Вільні вакансії в ГУР: які вимоги та скільки платять

Російські окупанти також активно шукають членів українського підпілля у мережі.

“Зараз зафіксовані випадки, коли окупанти моніторять вподобання патріотичних українських сторінок у соцмережах і намагаються вирахувати серед них жителів тимчасово окупованих територій. Тому закликаємо українців на ТОТ зберігати пильність й не наражати себе зайвий раз на небезпеку”, – повідомили у Центрі національного спротиву.

Запобіжні заходи

Найголовніше, звичайно, не використовувати своє справжнє ім’я і в жодному разі не публікувати своїх справжніх фотографій. Якщо опинилися в окупації, то найкраще завести додатковий обліковий запис у тому ж Facebook. Але в будь-якому разі ходити вулицею зі смартфоном, на якому є “зайве”, – не найкраща ідея. А іноді й смертельно небезпечна.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦