Україні знадобиться величезна кількість додаткових ресурсів, щоб звільнити всю свою територію
У контексті дискусій щодо майбутнього територіального устрою України та перспектив завершення війни, прозвучали оцінки від відомого іноземного фахівця. Колишній керівник провідної розвідувальної структури поділився своїми міркуваннями щодо умов, за яких можливе відновлення контролю над усіма територіями.
Ексочільник Центрального розвідувального управління Сполучених Штатів Девід Петреус в інтерв’ю Radio NV назвав кілька ключових факторів, які, на його думку, є необхідними для того, щоб Україна змогла повернути контроль над усіма територіями у межах своїх міжнародно визнаних кордонів 1991 року. Він акцентував на значних викликах, що стоять перед Україною на шляху до цієї мети.
Перспективи повернення окупованих територій
Першим і головним фактором, на думку Девіда Петреуса, є необхідність залучення Україною колосальних обсягів додаткових ресурсів для бойових дій на фронті. Він пояснив це тим, що російські сили створили дуже міцні оборонні лінії, подібні до тих, що продемонстрували свою ефективність під час українського контрнаступу влітку 2023 року і які виявилося надзвичайно складно подолати. Крім того, Петреус згадав про високу смертоносність лінії фронту для обох сторін, частково через інновації у використанні безпілотних технологій як Україною, так і Росією.
Також на Крапці: Росія нарощує військову міць біля кордонів Фінляндії

Ще одним суттєвим фактором, який міг би сприяти Україні у звільненні її територій, ексочільник ЦРУ назвав значні внутрішні зміни або трансформації у самій Російській Федерації. Він припустив, що ситуація може змінитися “без воєнних відвоювань”, якщо, наприклад, в Росії відбудуться такі процеси, як масовий публічний спротив війні (матері і батьки скажуть: “Ми не віддамо вам свого сина”) або ж якщо російська економіка зазнає краху (“Росія збанкрутує”).
Загалом, Девід Петреус оцінив, що повернення навіть 20% тимчасово окупованої території буде дуже складним завданням для України. Варто зазначити, що схожі оцінки щодо поточного потенціалу України досягти кордонів 1991 року раніше висловлювали й деякі українські військові, наголошуючи на важливості утримати вже контрольовані території. Ця думка контрастує з позицією Міністерства закордонних справ Росії, яке на початку травня заявило, що країна-агресорка ніколи не допустить відновлення України у її міжнародно визнаних кордонах.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦