Російська влада намагається створити ілюзію сили перед запланованою розмовою Володимира Путіна і Дональда Трампа 19 травня, відволікаючи увагу від реальних військових та економічних проблем.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Кремль намагається зміцнити образ “сильної Росії”
18 травня, за день до очікуваної телефонної розмови між главою Кремля Володимиром Путіним і президентом США Дональдом Трампом, російські медіа поширили вибіркові уривки інтерв’ю з Путіним, у яких він заявляє про готовність Росії довести війну проти України до “логічного завершення”.
Ці матеріали опублікував кремлівський пропагандист Павло Зарубін, подаючи їх як нове інтерв’ю. Проте, як з’ясували журналісти The Kyiv Independent та деякі російські ЗМІ, уривки є фрагментами документального фільму «Росія.Кремль.Путін.25 років», оприлюдненого ще 4 травня.

Маніпуляція для зовнішньої та внутрішньої аудиторії
Аналітики ISW вважають, що відтермінована публікація цих кадрів є частиною інформаційної операції Кремля, спрямованої на створення образу держави з потужною армією перед західною аудиторією, зокрема перед Трампом, а також для підтримки внутрішньої мобілізації.
Путін у згаданих заявах також просуває класичні кремлівські тези про нібито “корінні причини війни”, “захист російськомовного населення” та “історичну батьківщину”.
Читайте також: WSJ розкрив стратегію Кремля у війні та плани щодо Трампа
Слідом за інтерв’ю Путіна пролунали й інші агресивні сигнали з боку РФ. Помічник Путіна Володимир Мединський заявив, що Росія готова воювати “стільки, скільки буде потрібно”.
Дмитро Медведєв, секретар Ради безпеки РФ, зробив непрямі ядерні погрози, коментуючи можливі “ультиматуми на переговорах”.
Військово-економічні проблеми РФ: ISW про приховану реальність
Попри спроби Кремля показати силу, ISW наголошує на реальних труднощах Росії:
- війська РФ зазнають великих втрат на фронті, які навряд чи прийнятні у середньостроковій перспективі;
- економіка країни страждає від інфляції, дефіциту робочої сили, зростання ставок і виснаження резервів;
- надмірні витрати на війну підривають фінансову стабільність.
Про ці проблеми також згадав президент Фінляндії Александер Стубб, заявивши, що РФ вичерпала фінансові резерви, а ключова процентна ставка вже перевищує 20%.
ISW підсумовує, що темпи виснаження ресурсів РФ можуть змусити Путіна ухвалювати вкрай непопулярні або небезпечні рішення вже у 2026–2027 роках. Поки ж Кремль продовжує робити ставку на маніпуляцію образами та пропаганду замість реального вирішення криз.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦