В умовах значних втрат у війні проти України армія РФ все частіше вдається до радикальних методів поповнення особового складу. Командування примусово відправляє у штурми поранених, інвалідів та ув’язнених, зокрема навіть тих, хто фізично не здатен воювати. Про це свідчать численні історії самих російських військових, які неодноразово з’являлися у відкритих джерелах.
Як повідомляє OBOZ.UA, уникаючи нової хвилі мобілізації, Кремль дав “зелене світло” на силові методи. Це призвело до того, що навіть важкохворих громадян примушують ставати штурмовиками.
З епілепсією та кістою мозку змушений штурмувати позиції ЗСУ
38-річний Микола Нефьодов з Іркутської області, маючи інвалідність з 16 років через епілепсію, кісту головного мозку, хвороби хребта та суглобів, добровільно вирушив на фронт, сподіваючись лагодити техніку у тилу. Проте у військовій частині в Юрзі його змусили підписати контракт та направили у штурмовики.

За словами Нефьодова, він неодноразово намагався відмовитись, пояснюючи командирам, що не здатен виконувати бойові завдання через хворі ноги. Проте командир із позивним “Баха” побив його і змусив підписати документи. Унаслідок нападу в чоловіка стався напад епілепсії, однак це не зупинило командування.
Попри подані рапорти про розірвання контракту, а також звернення його вагітної дружини до губернатора, Нефьодов досі перебуває на передовій. Він боїться, що не повернеться живим, оскільки має на утриманні ще й батька-інваліда, якому потрібен догляд.
Зек із Волгограда після поранення замість лікування потрапив знову на передову
Інший випадок — 23-річний Павло Абросимов із Волгограда, завербований до штурмового підрозділу “Шторм V” прямо в колонії. Після важкого поранення, яке практично паралізувало йому руку, замість лікування його знову відправили на штурм.
Перед відправленням Абросимов записав відеозвернення, в якому розповів про побої, невиплати обіцяних 200 тисяч рублів (отримував лише 35 тисяч), а також про методи примусу, які використовували командири.

За його словами, один із них з позивним “Метеор” погрожував своїм підлеглим та стріляв у них із дронів, змушуючи просуватися вперед.
Читайте також: Хвиля насильства в окупації: жінки стають мішенями російських загарбників
Зникнення солдатів після конфліктів із командирами стають масовими
Останнім часом у російських Telegram-каналах фіксується зростання повідомлень про зникнення військових після конфліктів із керівництвом. Один із таких випадків стався з Микитою Клементьєвим з Амурської області.

Під час останньої розмови з другом дитинства він повідомив, що його та ще одного військового відправляють “на острови”. Перед цим Клементьєв неодноразово скаржився на побори, жорстоке поводження та приниження. Командири відбирали банківські картки у мобілізованих і витрачали кошти на власні потреби.
На відео він зізнавався, що розчарований у службі та ставленні до солдатів, яких, за його словами, розглядають як “м’ясо”. Після побиття 10 березня Клементьєв зник безвісти.
В армії РФ панує атмосфера страху й безкарності
Як повідомив OBOZ.UA офіцер української розвідки, подібні випадки вже стали системним явищем. За його словами, командири російської армії повністю нехтують життями підлеглих.
“Зараз справді дедалі більше інвалідів та поранених кидають у штурми. Ніхто не думає, як зберегти життя підлеглого, для них людина – це справді м’ясо”, – зазначив співрозмовник.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦