У Києві обговорюють підвищення тарифів на громадський транспорт.

Столична влада знову порушила питання про підвищення вартості проїзду у громадському транспорті. Директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор заявив, що нинішні тарифи не покривають навіть чверті витрат на утримання транспорту. Хоча чиновник зазначив, що підвищення поки не планується, дискусія навколо цього питання набирає обертів.

Читайте також: В Україні запустили Дія.Картку для виплат від держави

Яка нині ситуація з тарифами на транспорт у Києві

вартість проїзду у Києві
Вартість проїзду у Києві

Зараз мешканці Києва платять за проїзд у метро, трамваях, тролейбусах та фунікулері 8 гривень, а при купівлі 50 поїздок — 6,50 гривень за кожну. Однак чиновники стверджують, що реальна собівартість поїздки складає близько 30 гривень.

На думку Кандибора, підвищення тарифів — це необхідний крок для покращення якості перевезень, але у нинішніх умовах воно не на часі.

Чому виникла потреба у підвищенні вартості проїзду

Чиновники пояснюють, що чинні тарифи не покривають витрати на утримання транспорту. Через це страждає якість обслуговування: не вистачає рухомого складу метро, графіки руху наземного транспорту порушуються, а умови для пасажирів залишаються далекими від комфортних.

Експерт із транспорту та співзасновник ГО «Пасажири Києва» Олександр Гречко вважає, що заяви про необхідність підвищення тарифів є, скоріше, тестом суспільної думки.

“Озвучений тариф за проїзд у Києві до 30 гривень, я назвав би, м’яко кажучи, некоректним, бо незрозуміло з чого і як він вираховувався. Зараз міська влада лише жонглює цифрами, але не каже, що буде підвищувати вартість проїзду до кінця дії військового стану”, – сказав експерт.

Він також звертає увагу на відсутність системних зусиль зі сторони міської влади для розвитку транспортної інфраструктури. Столичні чиновники викидають кошти на ремонт асфальту замість інвестувати у транспорт. Підвищення тарифів має бути обґрунтованим і не відштовхувати пасажирів, наголосив Гречко.

Наслідки підвищення цін на метро та інший комунальний транспорт

Експерти попередили, що значне зростання тарифів може призвести до втрати платоспроможних пасажирів. Громадяни, які можуть дозволити собі інші засоби пересування, пересядуть на приватні маршрутки або власний транспорт.

Також Гречко зазначив, що вже зараз більшість користувачів громадського транспорту — це пільговики. Підвищення тарифів, особливо без покращення умов перевезень, тільки посилить цю тенденцію.

Крім того, регулярні зупинки транспорту під час повітряних тривог, які у Києві практикують як єдине місто України, відлякують пасажирів.

За інформацією КП “Київпастранс” собівартість за одного пасажира наземним міським пасажирським авто- та електротранспортом становить 26,22 грн. При цьому у метрополітені це дорожче – 36,90 грн.

Чого не вистачає столичному транспорту

Експерти наголосили, що перед підвищенням цін влада має розв’язати ключові проблеми:

  • Графік руху. Забезпечити регулярність маршрутів та збільшити кількість рухомого складу.
  • Єдина система оплати. Інтегрувати тарифи приватних перевізників та міської електрички в єдину мережу.
  • Гнучкі проїзні квитки. Запровадити проїзні з можливістю пересадок або довгострокові квитки, як у європейських містах.

Також варто звернути увагу на міську електричку, яка, попри зручний графік і роботу під час тривог, залишається малозатребуваною через віддаленість станцій від житлових районів.

На думку експертів, підвищення тарифів на комунальний транспорт може бути вигідним для приватних перевізників. Після подорожчання вони традиційно піднімають свої ціни, зберігаючи популярність через кращу доступність і відсутність зупинок під час тривог.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦