Це два регіони, які умовно не постраждали від війни саме в контексті масштабів
За даними Інституту демографії та соціальних досліджень, дві області України, Закарпатська та Чернівецька, змогли утримати рівень бідності на довоєнному рівні, попри виклики війни. Ці регіони не зазнали суттєвих змін у показниках бідності порівняно з 2021 роком, що відрізняє їх від більшості інших областей країни, де рівень бідності значно зріс.
Бідність в Україні
Завідувачка відділу досліджень рівня життя населення Людмила Черенько пояснила, що Закарпатська та Чернівецька області залишаються менш ураженими економічними труднощами, оскільки війна не мала такого масштабного впливу на їхній економічний стан, як на північні регіони, наприклад, Чернігівську та Сумську області. У цих областях бідність зросла значно більше.
Читайте також: Тисяча від Зеленського: від кого надійшло найбільше заявок
За словами експертки, середній рівень зростання бідності в Україні становить 1,7 рази, але у Києві, Харкові та Дніпрі цей показник зріс менш суттєво — на 30-50%. Черенько зазначила, що ці міста залишаються економічними центрами, що сприяє меншому зростанню бідності порівняно з іншими регіонами.
Ситуація в Херсоні залишається критичною, оскільки через постійну загрозу бойових дій та значні економічні труднощі місцеві жителі стикаються з серйозними проблемами у пошуку роботи. На період війни Держстат призупинив дослідження, але в кінці 2023 року було проведено нове дослідження умов життя українців за підтримки ЮНІСЕФ.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦