У 2024 році в Україні зафіксовано масштабні спроби відмивання коштів на загальну суму 53,1 млрд грн, а також вдалося запобігти операціям на 6,1 млрд грн.

Дані про фінансові злочини надав Держфінмоніторинг за результатами річних перевірок. Про це повідомили аналітики Опендатабот.

Читайте також: Яким буде курс долара до кінця року

Зростання кількості моніторингових операцій

Відомо,скільки грошей намагалися відмити в Україні за 2024 рік,Опендатабот,Зростання кількості моніторингових операцій
Відомо

Протягом року кількість операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, значно зросла. У 2024 році служба отримала 1 302 053 повідомлення, що на 27% більше, ніж у 2023 році.

  • 80% операцій (1,05 млн) стосувалися порогових сум, тобто перевищували 400 тис. грн.
  • 20% операцій (254,5 тис.) викликали підозру у відмиванні коштів, корупції чи фінансуванні тероризму.

Банківські установи залишаються основним джерелом інформації, надаючи 99% усіх повідомлень. Небанківські установи, такі як ломбарди, страхові компанії та кредитні спілки, подали лише 1% повідомлень (12 850).

Зібрані матеріали передали правоохоронцям

Після перевірки підозрілі операції передаються до відповідних органів для розслідування. У 2024 році Держфінмоніторинг передав 780 матеріалів на загальну суму понад 53 млрд грн. Найбільше матеріалів отримали:

Національна поліція України (НПУ):

  • 223 матеріали (28,6% від загальної кількості).
  • Загальна сума: понад 15 млрд грн.
  • Основні порушення: шахрайство, кіберзлочини, фінансові махінації.

Служба безпеки України (СБУ):

  • 218 матеріалів (27,9%).
  • Загальна сума: 9,7 млрд грн.
  • Основні категорії: державна зрада, колабораціонізм, діяльність злочинних угруповань.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ):

  • 120 матеріалів.
  • Загальна сума: 7,06 млрд грн.
  • Основні порушення: корупція серед високопосадовців, зокрема міністрів, депутатів, суддів і керівників держпідприємств.
Відомо,скільки грошей намагалися відмити в Україні за 2024 рік,Опендатабот,Зростання кількості моніторингових операцій
Відомо

Головні категорії фінансових злочинів

Крім вищеописаних напрямків, 109 матеріалів стосувалися фінансування тероризму та сепаратизму. У 173 матеріалах було зафіксовано корупційні ризики на загальну суму 12,1 млрд грн.

Попри досягнення, обсяги підозрілих операцій продовжують зростати, що підкреслює необхідність посилення заходів з контролю та боротьби із фінансовими злочинами. За перші дев’ять місяців 2024 року вдалося запобігти незаконним операціям на суму 6,1 млрд грн, але загальні виклики у сфері фінансової безпеки залишаються значними.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦