До шахедів пропонуються конструктори, щоб зібрати зенітні комплекси 

Українські інтернет-магазини почали продавати іграшкові дрони-камікадзе “Шахед” як товари для свят, викликаючи суперечливі думки серед громадськості. Продавці пропонують варіанти у вигляді піньят, які можна наповнити солодощами та подарунками, а також конструктори з фігурками зеніток, “Шахедів” та українських військових.

Продавці впевнені, що ці іграшки створять атмосферу свята, однак багато українців сприймають таку продукцію неоднозначно, пише ТСН.

Недитячі розваги

Психологиня Ольга Плетка висловлює думку, що наразі така іграшка може виглядати жорстоко, оскільки війна триває і сприймається як реальна загроза. Однак вона додає, що іграшки можуть виконувати освітню функцію, привчаючи дітей до безпеки в умовах війни та допомагаючи їм навчитися взаємодіяти з реальністю. Водночас під час активної фази бойових дій цей тип іграшок може викликати негативні емоції та ретравматизацію.

Також Плетка наголошує на різниці між дитячими іграшками та сувенірною продукцією для дорослих. Якщо дорослі сприймають подібні іграшки як спосіб висміяти ворога, то дітям вони можуть бути недоречними, оскільки асоціюються з реальною небезпекою. Психологиня вважає, що важливо, аби батьки пояснювали дітям значення подібних іграшок і вчили їх відповідально ставитися до подібних речей, особливо в умовах воєнного часу.

Раніше: Улюблені продукти з 90-х років, про які часто згадують з посмішкою

Представники ЗСУ, коментуючи появу іграшкових “Шахедів”, зазначають, що такі сувеніри можуть мати символічне значення як нагадування про війну, однак вони, як правило, є безплатними подарунками для іноземних партнерів, а не комерційними товарами. Продаж таких іграшок на вільному ринку виглядає як спроба заробити на війні, що, на їхню думку, є неетичним.

Фахівці з протимінної діяльності також застерігають від того, аби давати дітям іграшки, схожі на вибухонебезпечні предмети, включаючи “Шахеди”. За їхніми словами, це може поставити дітей у небезпеку, оскільки в разі реальної зустрічі з боєприпасом вони можуть не відчути загрози.

Таким чином, поява на ринку іграшкових “Шахедів” стала причиною для обговорення суспільних та етичних питань, що торкаються як дитячої безпеки, так і психологічного стану людей, які переживають реалії війни.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦