Експерт вважає, що декомунізація коштує кожної витраченої копійки
Декомунізація в українських містах під час війни є доступним процесом, який не потребує значних фінансових витрат, розповідає Вадим Поздняков, голова ГО “Декомунізація України”.
На думку Позднякова, якщо міські ради не намагаються заробити на цьому процесі, то витрати на демонтаж пам’ятників чи зміну назв вулиць мінімальні. Більшість робіт виконують комунальні служби, які вже отримують зарплату, а додаткові витрати обмежуються пальним для техніки.
Перейменовувати чи ні
Поздняков також наголошує на важливості декомунізації в умовах війни. Він вважає, що навіть за умови обмеженого бюджету доцільніше скоротити інші витрати, такі як озеленення чи обслуговування фонтанів, аби завершити цей процес. Для громадян перереєстрація вулиць після перейменування є безплатною, що було зроблено для спрощення процедури.
Щодо встановлення нових табличок з назвами вулиць, це коштує лише кілька сотень гривень. За словами Позднякова, багато людей самостійно замовляють нові таблички відразу після перейменування, аби уникнути асоціацій з комуністичними назвами.
Також читайте: На честь ГУР Міноборони назвали населений пункт
Таким чином, попри війну, процес декомунізації залишається актуальним і досяжним для громад, а його реалізація є більше питанням бажання і організації, ніж фінансів.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦