Експерти сказали, чи варто купувати валюту
Долар продовжує стрімке зростання, оновивши черговий історичний максимум. На готівковому ринку 27 травня його курс вперше перевищив 40 гривень, сягнувши 40,50 грн/долар. Офіційний курс Нацбанку також зріс до 40,12 грн/долар.
Що спричинило таке подорожчання?
Експерти називають кілька факторів:
Зменшення військової допомоги з боку США: Через затримку з виплатою коштів Україна змушена була самостійно закуповувати зброю та боєприпаси, що призвело до “дірки” в держбюджеті.
Також читайте: Курс долара в Україні: краще купувати чи продавати валюту
Очікування нових податків: Для “латання” бюджету влада планує збільшити ПДВ та військовий збір, що може призвести до зростання інфляції та стимулювати попит на валюту.
Лібералізація валютного ринку: НБУ дозволив нерезидентам виводити дивіденди та відсотки за зовнішніми кредитами, що також збільшило попит на валюту.
Що далі?
Експерти прогнозують, що гривня й далі дешевшатиме, хоча й не очікують різкого стрибка до 41 грн/долар.
Олег Пендзин вважає, що курс може зрости до 40,80 грн/долар, після чого Нацбанк втрутиться і почне “затискати” ринок.
Андрій Шевчишин прогнозує девальвацію до 41 грн/долар, адже у влади є “потенціал” для цього.
Олександр Охріменко більш оптимістичний: він очікує, що попит на валюту скоро зменшиться, і долар знову подешевшає до 39-40 грн/долар.
Що робити з заощадженнями?
Експерти не радять панікувати, але й не рекомендують відкривати нові депозити у гривні.
Олег Пендзин пропонує звернути увагу на державні цінні папери (ОВДП).
Олександр Охріменко радить тим, хто хоче заробити на курсовій різниці, продати валюту зараз, а потім купити її дешевше у середині червня.
Андрій Шевчишин рекомендує купити долари або євро, адже потенціал для девальвації гривні до 41 грн/долар залишається.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦