Гаджет потребує періодичного очищення, щоб краще та довше працювати

Якщо ви працюєте віддалено за ноутбуком, то ваш гаджет стає джерелом бруду та бактерій. Адже на ньому осідає пил, залишається жир з кінчиків ваших пальців, на ваш ноут можуть потрапляти частинки їжі тощо.

Фахівці радять періодично чистити ноутбук за допомогою спеціальних засобів, що дозволяють прибрати пил, почистити та продезінфікувати пристрій.

Це важливий захід, який допоможе продовжити термін його служби та поліпшити продуктивність. Пил, бруд та сміття можуть накопичуватися всередині ноутбука, блокуючи вентиляційні отвори та перешкоджаючи нормальному охолодженню. Це може призвести до перегріву, зниження продуктивності та навіть зламання пристрою.

Регулярне чищення ноутбука допоможе:

  • Покращити продуктивність
  • Зменшити шум
  • Збільшити термін служби
  • Зменшити ризик перегріву
  • Уникнути його ламання

Як часто чистити ноутбук

Частота чищення ноутбука залежить від його використання. Якщо ви користуєтеся ноутбуком щодня, то після роботи з пристроєм варто його кожен раз протирати, як тільки вимкнете. Зазвичай, ноутбук потрібно чистити хоча б один раз на місяць.

Також читайте: Що робити, якщо телефон впав у воду

Поради для очищення ноутбука

Будьте обережні, щоб не пошкодити ноутбук, використовуйте м’які матеріали, щоб не подряпати його поверхні. Для панелі ноутбука магазини електроніки продають спеціальний розчин для очищення екрана, можна придбати й спеціальні вологі серветки.

Не використовуйте мийні абразивні засоби, які можуть пошкодити компоненти пристрою.

Для протирання клавіатури та екрану потрібно використовувати тканину, що не лишає ворсу. Краще за все використовуйте мікрофібру.

Що стосується чищення та дезінфекції клавіатури, можна використати оцет, ізопропіловий спирт і перекис водню. Уникайте рідин, що містять аміак та продуктів на основі відбілювача. Вони надто жорсткі для багатьох поверхонь, особливо для екрана. При користуванні цими рідинами, мікрофібру змочують, відтискають зайву вологу та протирають клавіатуру й зовнішні пластикові поверхні ноутбука, окрім екрана.

Основне правило поводження з ноутбуком полягає в тому, щоб якомога менше тиснути на його поверхні. Дотримання цього принципу допомагає уникнути однієї з найпоширеніших причин несправності ноутбука: тріщин на друкованих платах або принаймні пошкоджених слідів пайки на платі. Зазвичай вони трапляються не тому, що ноутбук упав, а через те, що корпус був прогнутий або занадто сильно притиснутий.

Використовуйте обидві руки, щоб підтримувати будь-який бік ноутбука, коли берете його або пересуваєте, особливо якщо берете його за клавіатуру. Це більш рівномірно розподіляє тиск від кінчиків пальців, створюючи менше навантаження на шасі. Уникайте брати пристрій за один з його кутів, оскільки це зосереджує надзвичайний тиск в одній області.

Не варто підіймати ноутбук, потягнувши за кришку. Переносити ноутбук краще у закритому положенні.

Для прочищення входів/виходів, потрібно використовувати стиснене повітря. Зазвичай подібні балончики продаються у спеціалізованих магазинах електроніки.

Все що потрібно, це направити “носик” балончика у роз’єми та натиснути на кришечку балончика. Струмінь повітря прочистить порти від пилу та бруду.

Фахівці зауважили: чищення ноутбука займає набагато більше часу, якщо ви відкладаєте його надовго. Тож заощаджуйте свій час і завжди тримайте гаджет у чистоті. 

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦