В Україні активізувалися “свахи”, які пропонують військовозобов’язаним чоловікам укласти шлюб з жінками з інвалідністю.
Через посилення мобілізації набирають обертів фіктивні шлюби. Як зазначає адвокат Андрій Межирицький у коментарі ТСН.ua, дуже важко довести, що справді шлюб несправжній.
Раніше ми писали, що не так з мобілізацією в Україні та як це виправити.
Чому військовозобов’язані одружуються з жінками, які мають інвалідність
Законодавство України дозволяє виїзд за кордон чоловікам, якщо вони супроводжують дружину з інвалідністю. Такою умовою вже більш як рік користують в Україні, а жінки не проти вийти заміж, але тільки за гроші.
Під час війни фіктивні шлюби – стали прибутковим бізнесом, а в соцмережах “торгують” жінками.
Соцмережі для пошуку клієнтів для одруження
Одна онлайн-спільнота з 2,5 тис. учасників публікує подібні оголошення. Проте там не тільки жінки з інвалідністю готові укласти шлюб за винагороду, але матері-одиначки. Така послуга зовсім не дешева і коштує 3000-6500 доларів.
Також в оголошеннях пропонують навіть родичів як винагороду або пропонують бартер. Один з учасників шукає чоловіка, з яким обміняється сестрою, але за це хоче жінку з інвалідністю.
Адвокат прокоментував фіктивні шлюби в Україні
За словами Андрія Межирицького, фіктивність шлюбу встановлюється тільки судом. Його можна розкрити у разі добровільного зізнання однієї зі сторін. Якщо чоловік та дружина стверджують, що шлюб – реальний, хоч і супутні обставини вказують про інше, то це все одно не доводить фіктивність.
Адвокат зауважив, що фіктивний шлюб – складна категорія для доказування. Проте будь-яке укладання шлюбу тягне за собою обов’язки та право на спільне майно.
Межирицький переконаний, що ця сфера послуг і надалі процвітатиме, хоч і з цим борються.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦