Міфи про здоровий спосіб життя спростовують регулярно, адже дослідження не припиняються

Певно всі чули про користь щодня пити два літри води, про 10 тисяч кроків, які варто пройти за день, чи про сон, який має тривати як мінімум 7-8 годин.

Чи насправді для здорового способу життя потрібно дотримуватися цих порад? Спробуємо розібратися.

Раніше ми розповідали про п’ять звичок, які покращують когнітивні здібності та роботу мозку.

Скільки треба пити води на день

Скільки треба пити води на день

Міф про воду спростувала нутриціологиня Ольга Угнава. За її словами, кількість споживання води для кожної людини індивідуальна. Спеціалістка радить пити тоді, коли людина відчуває спрагу.

З такою думкою погоджується й експерт з харчування Віктор Мандзяк. Він наголосив, що всі продукти у своєму складі містять воду (крім масла). Тож вживати два літри води на день це не означає саме випивати стільки рідини. Він теж зауважив, що пити треба тоді, коли є спрага.

Скільки треба тренуватись на день

Скільки треба пити води на день

Міф про щоденні тренування годину на день. Тренерка з оздоровчого фітнесу Аліса Пивоварчик каже, що це замалий час, аби компенсувати період, коли людина лежала чи сиділа протягом доби.

Вона нагадала, що навіть науково доведено, що годинне тренування щодня не здатне компенсувати шкоди від тривалого сидіння. “Рівень холестерину та цукру в крові, а також жиру в організмі не зменшується в такому режимі”, – сказала вона.

Експертка радить рухатися протягом кожних години-дві сидіння. Це можуть бути легкі вправи – присідання, відтискання, планка, підіймання та спускання сходами.

Скільки треба ходити на день

Скільки треба ходити на день

Ця поширена думка у світі здорового способу життя з’явилася завдяки рекламі крокоміра, який називався “Лічильник 10 000 кроків”.

Тренерка з оздоровчого фітнесу Аліса Пивоварчик каже, що ходити багато нікому не завадить, однак для кожної людини різна кількість кроків буде корисною.

За її словами, позитивним для здоров’я буде й 2 чи 4 тисячі кроків. Однак чим більше прагне людина пройти – тим краще. Вона радить “активним ходунам” не зупинятися на 10 тисячах кроків. До того ж важлива регулярність ходьби.

Скільки насправді треба спати

Чи можна спати вдень

Кандидатка біологічних наук Ольга Маслова вважає, що необхідність виспатися важлива, проте для різних вікових груп існує різний час для здорового сну.

Для прикладу, старшим людям бажано спати від 7 до 9 годин на добу, підліткам потрібно спати до 10 годин.

Вона додала, що кожна людина має свої особливості. Хтось може виспатися за 5 годин, комусь мало й 10.

“Наприклад, у листопаді зазвичай люди сплять більше, ніж у червні. Ті, хто працює фізично, мають вищу потребу у сні”, – додала вона.

Експертка каже, що якщо людина нехтує здоровим сном, її тіло починає швидше старіти й більш піддатливе різним захворюванням.

Вона радить спати хоча б 6 годин на добу як мінімум.

Що стосується денного сну, Ольга Маслова каже, що корисним буде нетривалий відпочинок, в разі, якщо організм цього потребує. Однак тривалий денний сон (понад 1-1,5 години) вплине на якість сну вночі. Тому краще від тривалих денних снів відмовлятися.

Наскільки насправді шкідливі цукор та глютен

Глютен

За рекомендаціями ВООЗ, для людини норма цукру — це 50 грамів на день. Але повна відмова від цукру означала б не лише пити каву й чай несолодкими, а й потребу відмовитися від фруктів, овочів, оскільки вони містять цукри.

Дієтологи та нутриціологи вважають, що солодке їсти можна й потрібно. Однак важливо не зловживати.

Що стосується глютену – це правило стосується лише людей з целіакією та особистісною непереносністю цього елементу.

Тож відмовлятися від продуктів, що містять глютен – не варто. Звісно, якщо ви не страждаєте на целіакісію.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦