У зв’язку зі збільшення прожиткового мінімуму у 2022 році планується підвищення пенсій.

В державному бюджеті України на 2022 рік закладено підвищення пенсій через зростання прожиткового мінімуму – про це розповіли у Міністерстві соціальної політики. Суми пенсій будуть переглядати у грудні.

За словами чиновників мінімальна пенсія збільшиться на 66, максимальна – на 660 грн. Ця різниця зумовлена законодавством, у якому вказано, що максимальна пенсія не повинна перевищувати 10 прожиткових мінімумів, від яких залежить розмір пенсій. Мінімальна пенсія зросте до 2093 гривень, а максимальна – до 20 930 гривень.

Більшу пенсію отримають наступні категорії пенсіонерів:

  • Тих, що отримують мінімальну пенсію. До них належать особи, що досягли пенсійного віку та не мають необхідного страхового стажу, у зв’язку з чим отримують соціальні виплати.
  • Пенсіонери що одержують максимальну пенсію.
  • Особи, що мають понаднормовий страховий стаж. За кожний рік роботи пенсіонерам, що мають такий стаж, пенсію збільшуватимуть на 1%. Від грудня 2022 року це становитиме 20,93 гривні.
  • Зауважимо, що за цей рік це буде вже другий перерахунок пенсійних виплат. Перший відбувся у жовтні цього року, у зв’язку з чим середню пенсію підняли до 4539,36 гривні.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦