У серпні 2027 року небесне шоу занурить частину планети у темряву на понад шість хвилин

Серпень 2027 року стане історичним моментом для астрономів і любителів космосу. Повне сонячне затемнення триватиме рекордні шість хвилин і охопить мільйони людей у Північній Африці, Південній Європі та на Близькому Сході.

Це явище вже охрестили “Великим північноафриканським затемненням” через його масштаб і виняткову тривалість.

Експерти називають подію найвидовищнішою серед усіх затемнень XXI століття. Шлях затемнення почнеться в Атлантичному океані й завершиться в Індійському океані. У Єгипті, зокрема, ніч посеред дня триватиме найдовше — понад шість хвилин.

Коли буде сонячне затемнення

Перше зіткнення тіні Місяця із землею відбудеться в іспанській Андалусії, після чого затемнення пройде через Гібралтар і переміститься до Африки. У Марокко, Алжирі, Тунісі та Лівії подію також можна буде спостерігати, однак найбільш вражальною вона буде в Єгипті. Міста Луксор та Береніка стануть епіцентром небесного шоу, де темрява триватиме понад шість хвилин — це рекордний показник серед затемнень на суші у XXI столітті.

Також читайте: Що лежить під землею: шокувальне відкриття під Антарктичним льодовиковим щитом

Коли буде сонячне затемнення

Затемнення також охопить території Близького Сходу, зокрема Саудівську Аравію та Ємен, а завершиться над архіпелагом Чагос. Загалом під його впливом опиняться майже 90 мільйонів людей. Часткову фазу можна буде побачити навіть у деяких регіонах Північної Америки, зокрема на сході Канади.

Найкращі місця для спостереження за затемненням

Найідеальнішою локацією для спостереження експерти називають Луксор — там буде не лише найдовша фаза затемнення, а й доступ до визначних історичних пам’яток. Альтернативою стане Туніс, де тривалість явища сягне понад п’яти з половиною хвилин. А для європейців зручним варіантом буде південна Іспанія або Гібралтар, які стануть першими пунктами на шляху затемнення.

Найкращі місця для спостереження за затемненням

Унікальна тривалість пояснюється орбітальним положенням Місяця: він буде дуже близьким до Землі та проходитиме майже над екватором. Це створить оптимальні умови для довготривалої фази повної тіні — подібного не станеться до середини наступного століття.

Однак не слід забувати про безпеку під час спостережень. Дивитися на Сонце без спеціальних окулярів категорично заборонено — потрібен сертифікований захист або альтернативні способи, як-от камера-обскура. Подія такого масштабу заслуговує на особливу увагу, і кожен охочий має змогу побачити її, дотримуючись простих правил безпеки.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦