Законодавча ініціатива щодо антикорупційних органів викликає гостру реакцію

Новий закон, що стосується діяльності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, вже став предметом гострих обговорень у парламенті. Народні обранці готують кроки для оскарження його положень.

22 липня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №12414, який викликав значний суспільний резонанс. Цей документ, підтриманий 263 депутатами, містить пункти, що, на думку критиків, можуть нівелювати незалежність НАБУ та САП, підпорядковуючи їхню діяльність Генеральному прокурору.

Закон 12414

Закон 12414

Вже пізно увечері того ж дня президент Володимир Зеленський підписав його, водночас наголосивши на важливості стабільної та незалежної роботи антикорупційної інфраструктури, вільної від будь-якого зовнішнього впливу, особливо російського.

Скасування положень закону про САП і НАБУ

У відповідь на ухвалення цього закону, група народних депутатів ініціює збір підписів для звернення до Конституційного Суду України. Їхня мета – домогтися скасування положень, які, на їхню думку, позбавляють НАБУ та САП належної самостійності. Про це повідомили парламентарі з фракції “Голос” Ярослав Железняк та Ярослав Юрчишин.

Скасування положень закону про САП і НАБУ

За словами Ярослава Железняка, звернення до Конституційного Суду є “достатньо реалістичним” кроком для виправлення ситуації. Він зауважив, що під час розгляду законопроєкту в парламенті нібито було порушено значну кількість статей регламенту, що може стати підставою для оскарження. “Починаємо підготування та збір підписів на конституційне подання до Конституційного Суду. Потрібно буде 45 підписів депутатів… але, думаю, стільки ще поки в Раді знайдеться”, – додав Железняк.

Своєю чергою, Ярослав Юрчишин закликав колег-депутатів приєднатися до цієї ініціативи. Вже відомо, що понад десяток парламентарів підтвердили свою участь у зборі підписів. Серед них – Володимир В’ятрович, Ірина Геращенко, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Фріз, Михайло Бондар, Інна Совсун, Галина Васильченко та Оксана Савчук.

Також читайте: Зеленський запровадив нові санкції: хто в списку

Скасування положень закону про САП і НАБУ

Цей крок парламентарів свідчить про гостроту проблеми та стурбованість частини депутатського корпусу щодо можливого впливу нового закону на ефективність та незалежність ключових антикорупційних інституцій країни. Розгляд цього подання Конституційним Судом може стати визначальним моментом для майбутнього антикорупційної реформи в Україні.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦