На українських ринках з’явилися перші кавуни. У продажу наразі переважає імпорт — здебільшого з Туреччини, Греції та Азербайджану. Продавці запевняють: хоч ці ягоди й не вітчизняні, за смаком вони не поступаються українським, а подекуди навіть солодші.

«Кавуни з Азербайджану особливо популярні — вони соковиті й солодкі. Люди їх часто обирають, хоча зараз ціна ще висока. Але згодом буде дешевше», — розповів один з продавців.

Ризики ранніх кавунів: глікемічний індекс і нітрати

Попри поширену думку про користь кавуна, дієтологи закликають до обережності, особливо з ранніми партіями. Ягода має високий глікемічний індекс, тобто різко підвищує рівень цукру в крові. До того ж для вирощування ранніх кавунів фермери часто застосовують велику кількість нітратів, аби пришвидшити ріст.

Експерт з харчування Олександр Кущ радить уважно обирати кавуни: «Корінець має бути сухим, на шкірці не повинно бути пошкоджень, тріщин, ознак плісняви чи гнилі. Зовні кавун має виглядати здоровим».

Перевірка безпечності: що показав аналіз нітратів

Журналісти ТСН провели власне дослідження — придбали турецький кавун у супермаркеті й азербайджанський — на ринку. Обидва зразки перевірили у лабораторії фізико-хімічних досліджень на вміст нітратів.
«Рівень нітратів у жодному з кавунів не перевищував допустимі 60 мг/кг. Обидва продукти — безпечні для споживання», — підтвердила завідувачка лабораторії Наталія Сікорська.

Коли буде херсонський урожай

Попри наявність імпортної продукції, більшість покупців чекає саме на українські кавуни, особливо з Херсонщини — регіону, що до повномасштабного вторгнення забезпечував до половини національного врожаю.

кавуни

Наразі дві третини херсонських сільгоспугідь залишаються під окупацією, а решта — під регулярними обстрілами. Та попри небезпеку, фермери продовжують працювати, аби забезпечити країну кавунами.

Читайте також: В київській каналізації десятиліттями живе популярна акваріумна рибка

«Завдяки рекордним темпам розмінування ми цьогоріч змогли збільшити площі під баштанами. Якщо торік вдалося зібрати 22,5 тис. тонн, то цього року очікуємо близько 35 тис. тонн кавунів», — заявив перший заступник голови Херсонської ОВА Дмитро Бутрій.
На київських ринках вже з’явилися перші українські кавуни — їх привезли з Одещини, реалізують переважно оптом.

Ціни на кавуни: скільки коштують зараз

Перші імпортні кавуни наприкінці травня продавали по 120 грн за кілограм. Наразі ціна помітно знизилася — у супермаркетах та на ринках ягоду можна придбати за 40 грн/кг або навіть дешевше.

Продавці прогнозують подальше здешевлення, коли на ринку з’явиться більше українського врожаю — насамперед херсонського.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦