Росія може повторити долю Радянського Союзу
Посилення риторики США та економічна криза всередині Росії викликають тривогу серед наближених до Кремля.
У Москві зростає напруження через загрозливі сигнали з боку Вашингтона та поглиблення економічних проблем усередині країни. На фоні критичних заяв Дональда Трампа та нових домовленостей щодо американського озброєння для України, частина російських еліт занепокоєна: Володимир Путін може “загратися” у війну, переоцінивши свої можливості.
Згідно з даними The Washington Post, дедалі більше представників влади вважають, що Росія втратила шанс на вигідну домовленість через непоступливість Кремля.
Втрачена можливість миру
Навесні серед російської верхівки побутувала надія, що потенційна угода між Трампом і Путіним дозволить заморозити лінію фронту в обмін на зняття частини санкцій. Проте ця перспектива швидко згасла — як через незгоду України, так і через неприйнятність такого сценарію для країн Європи. Відповідно, Росія залишилася в межах жорсткого підходу — і ця стратегія все частіше викликає критику зсередини.

Також читайте: Хотіли чик-чик: Путін розповів, чому посварився з Заходом
Економіка на межі
Фінансова система РФ стикається з небаченим тиском: рекордна інфляція, надвисокі процентні ставки та дефіцит державного бюджету створюють умови для глибокої рецесії. Попри зусилля Центробанку, ситуація не покращується: офіційні особи відкрито говорять про кризу неплатежів та скорочення інвестицій. Ельвіра Набіулліна визнала, що резерви, які підтримували економіку під час війни, вже вичерпано.
Небезпека повторення історії
Деякі політики, зокрема глава бюджетного комітету Держдуми Андрій Макаров, вже порівнюють нинішню ситуацію з останніми роками існування Радянського Союзу. Попередження про можливе “виснаження фінансів” дедалі частіше звучать навіть з офіційних трибун. І хоча економісти закликають до обережності, політична воля Кремля орієнтована виключно на продовження бойових дій.
Між війною і реальністю
Попри внутрішні труднощі, в оточенні Путіна переважає бойовий настрій. Чиновники та військові переконані в перевазі на фронті, а також у підтримці з боку Північної Кореї та Китаю. Росія отримує боєприпаси й, імовірно, навіть військову допомогу з КНДР, що лише підживлює впевненість Кремля у правильності обраного шляху.
Попри всі внутрішні сигнали, Путін, за оцінками експертів, не має наміру змінювати курс. У Кремлі переважає риторика “переможної війни”, тоді як голоси тих, хто пропонує дипломатичний підхід, звучать дедалі слабше. На цьому тлі еліти все частіше ставлять під сумнів стратегічну доцільність нинішніх дій президента.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦