Міністерство закордонних справ України оприлюднило офіційну заяву з нагоди річниці Волинської трагедії, в якій висловило глибоке співчуття польському народу та підкреслило важливість збереження стратегічного партнерства між Києвом і Варшавою.

Звернення розміщено в офіційному Telegram-каналі МЗС України. У ньому дипломатичне відомство наголосило на спільній історичній пам’яті та необхідності зберігати єдність двох народів, особливо в умовах повномасштабної війни Росії проти України.
«Сьогодні наші народи мають моральний обов’язок — не лише перед пам’яттю загиблих, а й перед сучасними та прийдешніми поколіннями — зберігати спадок співпраці, взаємної довіри та стратегічного партнерства», — йдеться в заяві.

Україна закликає до чесного історичного діалогу

У МЗС заявили про підтримку відкритого та відповідального діалогу щодо історичних подій, пов’язаних із Волинською трагедією. Українська сторона виступає за зважений підхід, без політизації чи однобічних інтерпретацій, і закликає польських партнерів діяти в дусі розсудливості.
Окремо зазначено, що питання ексгумацій та історичних досліджень активно просуваються, зокрема було відновлено роботу у сфері пошуку поховань жертв конфлікту.

Проведено національні дискусії та пошукові роботи

Протягом останнього часу в Україні відбулися два загальнонаціональні круглі столи за участю істориків та експертів з українсько-польських відносин. За словами МЗС, на цих заходах підтверджено, що Волинська трагедія була спільною трагедією обох народів і потребує глибоких фахових оцінок, а не емоційних рішень.

Крім того, продовжується українсько-польська співпраця у сфері пошукових робіт та впорядкування поховань. Нещодавно на Тернопільщині виявлено рештки 42 осіб під час спільної експедиції, пов’язаної з подіями Другої світової війни.

Читайте також: Найстаріший дерев’яний будинок в Україні, якому майже 500 років (фото)

МЗС пропонує відновити спільні платформи

Українська дипломатія запропонувала відновити роботу Українсько-польського форуму істориків і Форуму партнерства як інструментів для поглиблення взаєморозуміння. Це, на думку МЗС, стане запобіжником від впливу третіх сторін, зокрема Росії, яка, як підкреслено у заяві, активно намагається використати складні сторінки минулого для розпалювання ворожнечі.
«На жаль, деякі польські політики свідомо чи несвідомо підіграють агресору в цих зусиллях», — зазначають українські дипломати.

україна польща - волинська трагедія

Збереження добросусідства в умовах війни

МЗС наголосило, що трагедії Бучі, Ірпеня та Маріуполя є нагадуванням для всього світу про злочини Росії. І якщо її не зупинити зараз, то подібна загроза нависне і над іншими країнами, зокрема Польщею.
«Добросусідські відносини України та Польщі залишаються важливими для обох країн з огляду на спільні інтереси та історичну близькість наших народів, а також виклики й загрози, які несе для нас російський агресор», — резюмувало МЗС.

Нагадаємо, що Україна раніше засудила рішення польського Сейму про встановлення 11 липня Днем пам’яті жертв «геноциду, вчиненого ОУН і УПА», вважаючи його кроком, що суперечить добросусідському діалогу. Тим часом президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що під час розмови з Володимиром Зеленським український лідер зізнався, що не знав подробиць про Волинську трагедію, бо цього не викладали в українських школах.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦