Зазначається на нестачі знань з боку американського президента

У світовій політиці, особливо у питаннях міжнародних конфліктів, глибоке розуміння контексту є критично важливим. За інформацією видання Time, російський лідер Володимир Путін активно використовує, як стверджується, недостатню обізнаність колишнього президента США Дональда Трампа щодо історії та суті війни в Україні. Видно, що в Білому домі нинішньої адміністрації Трампа питання мирного врегулювання в Україні може сприйматися як “занадто складне”.

Некомпетентність Трампа

Старший кореспондент Time Саймон Шустер у своєму матеріалі зазначає, що після телефонної розмови з Путіним, Трамп публічно заявив, що лише Київ і Москва мають вести переговори про припинення бойових дій, оскільки “лише вони знають усі подробиці”. Шустер наголошує, що це твердження фактично стало визнанням браку знань з боку американського лідера, який, як правило, приписує собі експертність у будь-якій сфері. Українські та європейські дипломати неодноразово намагалися пояснити американському керівництву складність конфлікту, проте, за словами Шустера, “натикалися на стіну невігластва” в адміністрації Білого дому.

Некомпетентність Трампа

Своєю чергою, Путін, як стверджується, “майстерно використовує цей вакуум знань”, нав’язуючи Вашингтону власні трактування подій у формі тривалих історичних монологів та “добірних фактів”. Один із західних дипломатів навіть назвав ставлення США до України за Трампа “месіанським”, зазначивши, що у Білому домі “наче все знають і нічого не хочуть чути”. Прикладом невпевненості у темі стало й те, що радник Трампа Стів Віткофф, за його словами, не зміг чітко назвати навіть окуповані українські регіони.

Раніше на Крапці: Трамп проти санкцій: США відмовляються посилити тиск на Росію

Політика Трампа щодо війни та позиція Конгресу

У матеріалі Time також підкреслюється, що переговори з російським лідером, як правило, вимагають глибокого володіння фактами, чого, на думку автора статті, у Білому домі нинішньої адміністрації Трампа, видається, бракує. Зазначається, що під час свого першого президентського терміну Трамп рідко читав аналітичні довідки, підготовлені розвідувальною спільнотою, яка змушена була скорочувати необхідну йому інформацію до одного аркуша паперу з наочними посібниками. Крім того, з моменту свого повернення до Овального кабінету, Трамп був присутнім лише на невеликій кількості щоденних презентацій брифінгів для президента, що набагато менше, ніж зазвичай.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово закликав Дональда Трампа та його високопоставлених помічників приїхати в Україну та особисто побачити наслідки війни, проте, за даними видання, ніхто не погодився на такий візит. Віцепрезидент Джей Ді Венс навіть назвав подібні запрошення “пропагандистським туром”.

Тиск на жертву, а не на агресора

Колишня пані посол США в Києві Бріджит Брінк, як стверджується, не змогла домогтися належної уваги Білого дому до реальної ситуації на фронті, і її спроби донести цю інформацію не мали впливу на формування політики. Через це вона навіть звільнилася зі своєї посади. За її словами, політика нинішньої адміністрації Трампа від самого початку полягала в чиненні тиску на жертву агресії – Україну, а не на агресора – Росію.

У Time вважають, що Білий дім після нещодавньої розмови Трампа з Путіним взагалі втратив зацікавленість у чиненні тиску на будь-яку зі сторін конфлікту. Це пояснюється тим, що “врегулювання війни виявилося набагато складнішим, ніж він (Трамп) думав”, що призвело до певного дистанціювання від складних питань конфлікту.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦