Після відмови Москви від тимчасового перемир’я на фронті, Європейський союз розмірковує над запровадженням повної заборони торгівлі з Росією. Це може стати відповіддю на ескалацію війни в Україні.

За даними Politico, дипломати Євросоюзу та Великої Британії шукають спосіб завдати «нокаутувального удару» по економіці РФ.

У центрі обговорення — ініціатива, натхненна пропозицією американського сенатора-республіканця Ліндсі Грема. Він запропонував накласти 500% тарифи на російський експорт, або навіть повністю припинити торговельні зв’язки з Москвою.

Відмова від перемир’я і нові санкційні кроки

Розгляд радикальних заходів почався після того, як Росія відкинула пропозицію щодо 30-денного припинення вогню. Саме це, як зазначають у публікації, активізувало пошуки більш рішучих дій з боку Заходу.

Попри те, що Ліндсі Грем навряд чи отримає підтримку з боку президента США Дональда Трампа щодо таких кроків, країни ЄС та союзники України можуть самостійно просунути так званий “мегапакет” обмежень.

Читайте також: Росії не вистачає матеріалів для виробництва зброї: як санкції поступово зупиняють війну

Саміт Європейської політичної спільноти в Албанії

16 травня в Албанії відбувся шостий саміт Європейської політичної спільноти (ЄПС) — платформи для стратегічного діалогу, заснованої після повномасштабного вторгнення Росії. До участі запрошені країни ЄС, Україна, Велика Британія та інші держави-сусіди.

Перше засідання ЄПС відбулося у жовтні 2022 року в Празі, за участі 44 країн та керівництва Євросоюзу.

Саміт Європейської політичної спільноти в Албанії

Як санкції вже вплинули на Росію

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, країни ЄС, США, Британія та інші союзники вже запровадили численні санкції. Вони охопили банківський сектор, обмеження у сфері інвестицій, відключення банків від системи SWIFT, заморожування активів Центробанку РФ та заборони на експорт до ключових галузей російської економіки.

Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн раніше повідомила, що ЄС погодив уже 17-й пакет санкцій.

Bloomberg повідомляв, що надії на встановлення перемир’я згасли після того, як Росія надіслала до Туреччини делегацію низького рівня. Переговори, які планували на 16 травня, не відбулися напередодні, хоча Москва заявила про готовність до компромісів.

Очолює російську делегацію радник президента Володимир Мединський. В Україні вважають, що такий рівень представництва з боку РФ є недостатнім для серйозного діалогу.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦