Через міжнародні санкції російська оборонна галузь втратила доступ до стратегічних матеріалів, зокрема танталу — рідкісного металу, необхідного для виробництва сучасної зброї.
Тантал використовують для виготовлення конденсаторів у ракетах, безпілотниках, танках та іншій військовій техніці. Про це пише The Telegraph.
Обмежене виробництво і залежність від імпорту
Аналітична група Frontelligence Insight повідомляє, що Росія має лише незначні поклади танталу й не володіє технологіями для виробництва високоякісного порошку. Раніше РФ імпортувала оброблений тантал із Китаю, США, Конго, Бразилії, а обробкою займався казахстанський завод.
Читайте також: США і Україна підписали угоду про корисні копалини: кому вигідна співпраця і що отримає кожна зі сторін
Після того як Казахстан приєднався до санкцій, постачання припинилися. Китайський тантал не відповідає технічним вимогам. Потреби Росії становлять 1,7 тис. фунтів танталу щомісяця, однак наявні запаси — лише трохи більше двох тонн.

Нестача танталу блокує виробництво зброї
За оцінками Frontelligence, цього обсягу недостатньо для виконання чинних контрактів. Закупити необхідні обсяги найближчим часом Росія не може — альтернативні поставки надходять повільно, через треті країни, і за завищеною ціною.
Через виснаження арсеналу сучасної техніки російська армія змушена використовувати застарілі машини з радянських складів або навіть цивільні автомобілі. Часто штурми здійснюються пішки, що призводить до понад 2 000 втрат щодня.

Україна отримує перевагу в повітрі
На багатьох ділянках фронту українські безпілотники переважають за кількістю та якістю. Один із російських блогерів визнав, що ЗСУ змогли ефективно адаптувати тактику застосування БпЛА.
Санкції дають результат, але їх майбутнє під загрозою
Аналітики вважають, що санкції проти російського ВПК дієві, але їх ефективність залежить від стабільності політичного курсу Заходу. Зокрема, постає питання, чи збережуться обмеження за президентства Дональда Трампа до влади.
Трамп уже припинив усю іноземну допомогу, включно з підтримкою України. Натомість зосередив увагу на спірних ініціативах, як-от спробах анексувати Гренландію. Експерти вказують: у такому контексті посилення санкцій проти РФ виглядає малоймовірним.
Без участі США координація міжнародного тиску на Росію може виявитися недостатньою. Найгірший сценарій — скасування обмежень, що врятує російську оборонну промисловість і дозволить Кремлю продовжити війну.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦