Dragon Capital скоригувала оцінки з урахуванням рекордної міжнародної допомоги
У другій половині 2025 року курс гривні до долара знижуватиметься повільніше, ніж очікувалося раніше. Це пов’язано зі значними обсягами міжнародної підтримки та стабільністю макрофінансових показників.
Про це йдеться в оновленому макроекономічному прогнозі інвестиційної компанії Dragon Capital.
Гривня тимчасово укріпилась
Аналітики зазначили, що в першому кварталі 2025 року гривня укріпилася на 1,4% — до 41,5 грн за долар. Це стало результатом дій Нацбанку України у відповідь на високу інфляцію, великі надходження зовнішнього фінансування, сезонне зниження попиту на іноземну валюту, а також загальне послаблення долара у світі.
Читайте також: Україна може перейти на євро як базову валюту: що буде з гривнею
У другій половині року, за оцінками фахівців, НБУ повернеться до поступового послаблення гривні, коли темпи інфляції почнуть знижуватися.

Що буде з курсом долара до кінця року
У зв’язку з отриманням рекордної фінансової допомоги, Dragon Capital підвищила прогноз валютних резервів НБУ до 59 млрд доларів (раніше — 41 млрд доларів). На цій підставі прогноз курсу на кінець 2025 року знижено до 44 грн/долар (раніше — 45 грн/долар).
Таке коригування передбачає річну девальвацію на рівні 4,4%.
Два можливі сценарії розвитку подій
Через невизначеність щодо ситуації на фронті, експерти розглядають два сценарії розвитку подій у 2025 році:
- Сценарій «війна триває» — передбачає продовження бойових дій до кінця прогнозного періоду.
- Сценарій «перемир’я» — припускає стійке припинення вогню у найближчі місяці, хоча частина території України залишиться окупованою.
У разі досягнення перемир’я девальвація гривні відбуватиметься повільніше. Аналітики пояснюють це зниженням тиску на інфляцію, стабілізацією платіжного балансу, зменшенням відтоку приватного капіталу та збереженням міжнародної підтримки.
Фактори ризику для курсу
У Dragon Capital додають, що подальша динаміка курсу гривні залежатиме від двох ключових факторів: обсягів зовнішнього фінансування та руху приватного капіталу. Водночас зовнішньоторговельний дефіцит залишатиметься значним через структурні особливості нинішньої економіки України.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦