В Україні наявний людський ресурс для продовження оборони, однак мобілізація стикається з низкою системних проблем.

Про це заявив голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут в інтерв’ю журналістці ТСН Наталії Нагорній.

Три основні виклики

За словами Чмута, головними проблемами є:

  • Слабка державна інформаційна політика;
  • Вплив проросійських блогерів через соціальні мережі;
  • Проблеми з підготовкою та розподілом мобілізованих.

Він наголосив, що ситуація в інформаційній сфері залишається незмінною вже кілька років.

Читайте також: Історик назвав справжню дату незалежності України: чому це не 24 серпня

«Не новина. Минулий рік, позаминулий — кожний рік одне й те саме. І особливих змін я тут не бачу, на жаль», — заявив Чмут.

Тарас Чмут

Чмут назвав протиотруту до дезінформації

Чмут переконаний, що для ефективної мобілізації потрібно діяти на рівні інформаційної безпеки. Йдеться про обмеження діяльності TikTok, Telegram, а також протидію проросійським блогерам і псевдолідерам думок.

«Поки ми не закриємо TikTok, поки ми не закриємо Telegram, поки ми не почнемо щось робити відверто проросійськими блогерами… буде важко», — сказав голова фонду.

Він додав, що Україна втратила багато часу, і зараз дуже складно протистояти брехні правдою, але це можливо за умови рішучих дій.

Окрім інформаційного тиску, Тарас Чмут зазначив, що існують реальні труднощі з організацією мобілізаційного процесу — зокрема з підготовкою військових та ефективним розподілом сил.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦