Зонд «Космос-482» перебував на орбіті 53 роки 

Космічний апарат “Космос-482” припинив існування, зійшов з орбіти та впав в Індійському океані. Про це йдеться у повідомленні російської держкорпорації “Роскосмос”.

«Запущений 1972 року космічний апарат «Космос-482» припинив існування, зійшовши з орбіти і впавши в Індійському океані. Сходження апарату контролювалося засобами Автоматизованої системи попередження про небезпечні ситуації у навколоземному космічному просторі», – йдеться у повідомленні.

Радянський зонд Космос-482

Радянський зонд "Космос-482"

Відповідно до розрахунків фахівців ЦНДІмаш (входить до «Роскосмосу»), апарат увійшов у щільні шари атмосфери на захід від острова Середній Андаман і впав в Індійському океані на захід від Джакарти.

Також читайте: Загибель Землі: прогноз Гокінга підтвердило NASA

“Космос-482” – апарат, запущений 31 березня 1972 як частина радянської міжпланетної програми з дослідження Венери. Він дублював станцію Венера-8 і, якби не відмова розгінного блоку, став би Венерою-9. Метою його запуску було вивчення щільної атмосфери, температури, тиску, освітленості та складу венеріанської поверхні.

Через несправність розгінного блоку апарат не перейшов на міжпланетну траєкторію та залишився на високій еліптичній орбіті Землі. Згодом спостерігачі з Землі виявили відокремлення від станції фрагмента, який, ймовірно, і був апаратом, що спускається. Зараз саме цей елемент впав в океан, а основна частина Космосу-482 зійшла з орбіти ще в 1981 році.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦