Російські компанії збідніють на мільярд доларів
Президент Куби Мігель Діас-Канель, який прилетів до Москви на святкування 80-річчя Перемоги, повернеться до Гавани не порожніми руками. Росія готова інвестувати $1 млрд в економіку Куби до 2030 року.
Що пообіцяв Путін Діас-Канелю
Президент Куби Мігель Діас-Канель здійснив візит до Москви для участі у заходах, присвячених до 80-ї річниці завершення Другої світової війни. 1 Його перебування у російській столиці збіглося з важливими економічними заявами, що стосуються двосторонніх відносин. Зокрема, йшлося про потенційні російські інвестиції в економіку Куби. Було озвучено значну суму фінансової підтримки. Ці кошти мають бути спрямовані на розвиток Куби протягом найближчих років, пише Reuters.

Обсяг та джерела інвестицій
За підсумками переговорів президента Куби Мігеля Діаса-Канеля з президентом Росії Володимиром Путіним у Кремлі, було оголошено про готовність Росії інвестувати значні кошти в економіку Куби. Як заявив віцепрем’єр РФ Дмитро Чернишенко, Росія планує спрямувати на ці цілі один мільярд доларів США. Ці інвестиції мають бути здійснені до 2030 року. Дмитро Чернишенко уточнив, що фінансування цих інвестицій відбуватиметься не з державного бюджету, а коштом “російських компаній та бізнесменів”.
Також читайте: Сі Цзіньпін і Путін у Кремлі: союз “сталевих друзів” проти впливу США
Рамки співпраці та пріоритетні галузі
Зазначені інвестиції стануть частиною ширшого плану російсько-кубінського співробітництва, який був затверджений обома сторонами у листопаді минулого року. Цей план передбачає реалізацію 12 проєктів у шести ключових сферах економіки. Серед пріоритетних напрямків співпраці названо: організацію таксомоторних перевезень, зокрема з використанням автомобілів марки “Москвич”, будівництво нових готельних об’єктів, відновлення та модернізацію цукрової промисловості Куби, а також проєкти у галузях енергетики, інформаційних технологій та важкої промисловості.

Ця заява про інвестиції пролунала на тлі тривалої історії фінансових відносин між Росією та Кубою. Останні значні інвестиції з боку Росії були здійснені у 2015 році, коли було надано кредит у розмірі 1,2 мільярда євро на будівництво електростанцій на Кубі. За первинною домовленістю, Куба мала розпочати погашення цього кредиту у 2023 році і повністю розрахуватися до 2028 року. Однак, через відсутність коштів, уряд Куби не зміг виконати свої зобов’язання. У 2023 році президент Путін ухвалив рішення про реструктуризацію боргу, дозволивши Кубі перенести перший платіж з 2028 року аж на 2040 рік.
Найбільш масштабним актом фінансової підтримки з боку Росії стало списання Кубі значної частини боргу. У 2014 році президент Путін прийняв рішення про списання кубинської заборгованості на суму 32 мільярди доларів США. Це найбільша сума боргу, прощена Росією Кубі в історії їхніх відносин.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦