Міністерство юстиції розглядає можливість залучення від 20% до 30% засуджених до служби в Збройних силах України.

Такий крок має посилити обороноздатність держави в умовах триваючої війни з Росією. Про це повідомив заступник міністра юстиції Євген Пікалов в інтерв’ю Укрінформу.

Частина засуджених вже приєдналась до армії

За його словами, наразі до ЗСУ вже долучилися понад 8300 засуджених, ще 1000 заяв перебувають на розгляді. Також серед мобілізованих — 100 жінок.

Читайте також: Залужний, Буданов і Білецький: кого українці хочуть бачити при владі

Потенціал залучення — до 30% засуджених

Пікалов зазначив, що за попередніми оцінками Мін’юсту, 20–30% усіх засуджених в Україні можуть бути залучені до служби. Це, за словами посадовця, стане не лише додатковим резервом для армії, а й сприятиме ресоціалізації ув’язнених.

Усі заявки на мобілізацію, підкреслив він, розглядаються прозоро та об’єктивно під постійним контролем з боку Міністерства юстиції та Державної кримінально-виконавчої служби України (ДКВС).

засуджені в україні мобілізація

Хто не зможе потрапити до ЗСУ

За словами Пікалова, не всі засуджені можуть бути мобілізовані. До ЗСУ не допустять осіб, засуджених за:

  • тероризм,
  • корупцію,
  • статеві злочини,
  • злочини проти національної безпеки.

Окрім цього, частина ув’язнених має проблеми зі здоров’ям, що також унеможливлює їхню участь у бойових діях.

Станом на зараз, в Україні перебуває близько 37 тисяч засуджених та осіб, узятих під варту. За статистикою, 57% з них засуджені за майнові злочини, ще 11% — за незаконний обіг наркотиків.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦