До 1959 року відомий фрукт із зеленою м’якоттю мав іншу назву — китайський аґрус. Проте під впливом геополітичної ситуації вона була змінена, що дозволило продукту здобути популярність на Заході.

Британська блогерка у TikTok розповіла про маловідомий факт — до початку Холодної війни фрукт ківі називався китайським аґрусом. Вона зазначила, що в умовах клімату Лондона вирощування цього плоду неможливе, тому Велика Британія щороку імпортує понад 30 мільйонів кілограмів ківі з Нової Зеландії. Про це пише Express.

Політика втручається в маркетинг

У 1950-х роках термін “китайський аґрус” почав викликати негативні асоціації на Заході через напруження між США та КНР. Це стало серйозною перешкодою для новозеландських експортерів, які намагалися просунути фрукт на міжнародних ринках. Саме тому компанія Turners and Growers вирішила відмовитися від старої назви.

ківі,зелений фрукт,китайський аґрус ківі,зелений фрукт,китайський аґрус

Як народився новий бренд з ківі

У червні 1959 року під час наради в Окленді Джек Тернер запропонував назвати фрукт “ківі” — на честь птаха, який є національним символом Нової Зеландії. Птах і плід мали схожі риси: обидва — маленькі, коричневі та ворсисті. Назва швидко прижилася, а новий бренд дозволив уникнути політичних асоціацій і розширити експорт.

Читайте також: Кавова гуща: універсальний помічник для дому, саду та краси

Від насінини до успіху

Перші насінини фрукта до Нової Зеландії привезла вчителька Мері Ізабель Фрейзер 1904 року. Їх висадив садівник Александр Еллісон, а перший урожай з’явився вже 1910 року. Смак фрукта був схожим на аґрус, тому його й назвали “китайським аґрусом”.

Проте під час експорту до США у 1950-х ця назва виявилася невигідною. Альтернативна пропозиція — “мелонет” — також не прижилася через високі мита на дині та ягоди.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦