Україна та США уклали угоду про співпрацю у сфері корисних копалин
Україна та Сполучені Штати зробили важливий крок у зміцненні економічного партнерства. Нова угода, текст якої нещодавно оприлюднено, відкриває перспективи для співпраці у видобутку мінералів та створенні спільного інвестиційного фонду.
Що означає угода про корисні копалини
Документ, підписаний між двома країнами, регулює співпрацю у видобутку 57 видів стратегічних мінералів, забезпечуючи США доступ до українських родовищ. Угода також передбачає політичні принципи партнерства, зокрема координацію обсягів військової допомоги Україні. Важливо, що технічні деталі ще потребують доопрацювання в окремій угоді, яка наразі не готова.
Читайте також: Україна зберігає повний контроль над надрами попри угоду зі США – Шмигаль
Створення спільного фонду
Одним із ключових елементів угоди є Американсько-український інвестиційний фонд відбудови. Україна спрямовуватиме до нього 50% доходів від рентних платежів за нові ліцензії на видобуток, а також може робити додаткові внески. США, зі свого боку, можуть підтримувати фонд грошима або наданням військової допомоги, наприклад, системами протиповітряної оборони.

Угода розроблена з урахуванням євроінтеграційного курсу України. У разі виникнення суперечностей між положеннями документа та вимогами ЄС, пріоритет матимуть норми, що відповідають європейським стандартам. Це підкреслює прагнення України гармонізувати міжнародні зобов’язання з європейськими цілями.
Повний текст угоди про копалини









Перспективи та значення
За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, угода є проявом довіри та стратегічного партнерства між Україною і США. Вона не лише сприятиме економічному відновленню країни, а й підтверджує підтримку США у забезпеченні глобальної безпеки та довгострокового миру в Україні.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦