Звична блакитна вода може перетворитися на щось інше
Науковці припускають, що океани на Землі могли бути зеленими в давнину і, можливо, змінять свій колір знову в майбутньому. Дослідження, опубліковане в журналі Nature Ecology & Evolution, відкриває нові перспективи пошуку життя за межами Землі.
За даними дослідників, між 3,8 та 1,8 мільярдами років тому, коли життя на Землі складалося в основному з одноклітинних організмів, що жили у водах, насичених залізом, хімічний склад океану та процеси фотосинтезу значно відрізнялися від сучасних. Наявність великої кількості заліза у поєднанні з особливим типом фотосинтезу, мабуть, надавало водам зелений відтінок.
Чому вода в океані блакитна

Докази цього припущення було отримано під час нового вивчення, проведеного в Університеті Нагої у Японії під керівництвом Таро Мацуо. Команда показала, що деякі еволюційно значущі бактерії, відомі як ціанобактерії, могли активно розвиватися в такому “зеленому” морському середовищі.
Як пояснив Мацуо, ці мікроорганізми, ймовірно, використовували залізо замість води як джерело електронів для фотосинтезу, застосовуючи пігмент фікоеритробілін замість звичного хлорофілу. Цей пігмент ефективно поглинає зелене світло, що, на думку дослідників, дозволяло цим бактеріям процвітати у багатих на залізо зелених океанах минулого.
Раніше на Крапці: Пророцтво з Ватикану та кінець світу: екстрасенска зробила передбачення
Підтвердження цієї гіпотези вчені виявили, в тому числі спостерігаючи за водами навколо японського вулканічного острова Іводзіма, які мають зеленуватий відтінок через присутність окисненого заліза (Fe(III)). У цих водах активно розвиваються сучасні синьо-зелені водорості — нащадки давніх ціанобактерій.
У лабораторних умовах дослідники продемонстрували, що ті ж водорості, генетично модифіковані для синтезу фікоеритробіліну, найкраще ростуть саме в зеленій воді. Вчені додали, що хоча хлорофіл добре працює у видимому спектрі світла, фікоеритробілін виявляється більш ефективним в умовах зеленого освітлення. Комп’ютерне моделювання також показало, що кисень, що виділяється під час ранніх форм фотосинтезу, міг призвести до концентрації частинок окисленого заліза, достатньої для фарбування поверхневих вод у зелений колір.
Одним із важливих висновків даного аналізу є припущення, що планети, які спостерігаються з космосу як блідо-зелені точки, можуть бути перспективними кандидатами для пошуку на них первинного фотосинтетичного життя.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦