Дівчинка-індиго з Полтави за 11 років життя створила понад 2000 картин
Олександра Путря, відома як Саша, — українська художниця, чиє коротке життя залишило незабутній слід у світі мистецтва. Народилася 2 грудня 1977 року в Полтаві в сім’ї художника та викладачки музики. Уже в три роки дівчинка вражала оточення своїм талантом, створюючи унікальні малюнки, сповнені фантазії. Її називали “дитиною-індиго” через надзвичайну обдарованість і оригінальний погляд на світ.
Саша Путря картини
За своє життя Саша створила понад 2279 робіт, серед яких малюнки, вишивки, вірші, шаржі, м’які іграшки та вироби з пластиліну. Вона черпала натхнення у творах Віктора Гюго, Миколи Гоголя, Марка Твена та інших письменників, а також захоплювалася культурою Індії. Індійські мотиви стали ключовою темою її творчості. Дівчинка віддавала перевагу власним ідеям, уникаючи копіювання, що робило її роботи унікальними.




Саша Путря причина смерті
У п’ятирічному віці Саша зіткнулася з важким діагнозом — гострий лімфобластний лейкоз. Лікарі прогнозували, що дівчинка проживе лише місяць, але вона боролася шість років. Навіть у лікарні Саша продовжувала творити, а її останньою роботою став автопортрет. Її мужність і любов до мистецтва надихали всіх, хто її знав.
Раніше на Крапці: Росія вбила у Києві двох дітей з однієї сімʼї

Попри коротке життя, талант Саші Путрі здобув міжнародне визнання. Її роботи експонувалися в понад 50 країнах, а в Індії дівчинку нагородили Національною премією дитячого об’єднання “Неру Бал Саміті”. Посмертно Саша отримала численні відзнаки, про неї зняли документальні фільми. За її бажанням, дівчинку поховали в індійському сарі з портретом актора Мітхуна Чакраборті, якого вона дуже любила.



Саша Путря могила

Саша Путря пішла з життя 24 січня 1989 року, проживши 11 років, 1 місяць і 21 день. Її поховали на цвинтарі в Полтаві, де встановлено пам’ятник із вигравіруваним ім’ям і датами життя. Хоча цвинтар у 2015 році був у занедбаному стані, творчість Саші продовжує надихати людей у всьому світі, а її ім’я залишається символом незламного духу та таланту.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦