Американські пропозиції спричинили суперечності через Крим і санкції проти Росії
Україна та Європейський Союз виявили незгоду з окремими пунктами мирного плану, який запропонували Сполучені Штати. Ці розбіжності стосуються насамперед питання Криму та санкційного тиску на РФ.
Про це повідомляє агентство Reuters, посилаючись на кілька джерел серед європейських дипломатів. За їх словами, Вашингтон просував ініціативи, які в ЄС і Києві вважають неприйнятними.
Крим, санкції та лондонські переговори
Зустріч 23 квітня в Лондоні стала продовженням перемовин, які минулого тижня проходили в Парижі. Там американські, українські та європейські делегації обговорювали можливі сценарії завершення війни.
Читайте також: Росія залежить від КНДР через втрати на фронті: експерт роз’яснив ситуацію
Метою цих консультацій було зблизити позицію США з баченням ситуації в Україні та Європі. Втім, пропозиція щодо де-факто визнання окупації Криму, за словами джерел Reuters, викликала рішуче неприйняття.

Неприйнятні умови та відмова від участі США
Окрім питання Криму, значну критику викликала і пропозиція щодо часткового зняття санкцій з Росії до завершення переговорного процесу. Цей пункт також отримав негативну оцінку з боку європейських партнерів.
Невдоволення Києва стало публічним 22 квітня, коли президент Зеленський наголосив, що Україна ніколи не визнає окупацію Криму, оскільки це суперечить Конституції. Після цього стало відомо, що державний секретар США Марко Рубіо скасував свою участь у лондонських переговорах 23 квітня — за даними CNN, саме через відмову України підтримати ключову частину мирної пропозиції США.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦