Вашингтон планує використати тарифну політику як геополітичний інструмент
Адміністрація Дональда Трампа розробляє стратегію, яка передбачає тиск на торгівельних партнерів з метою обмеження їхньої взаємодії з Китаєм. Як повідомляє WSJ, США хочуть перетворити переговори щодо тарифів на засіб міжнародної ізоляції китайської економіки.
Ізоляція Китаю в обмін на скасування мит
Американські посадовці пропонують країнам знизити митні бар’єри у відповідь на зобов’язання обмежити зв’язки з Пекіном. Зокрема, йдеться про заборону транспортування китайських товарів, відмову приймати компанії КНР, які намагаються обійти американські тарифи, та уникнення закупівель дешевої китайської продукції.
Читайте також: У Білому домі показали результати медогляду Трампа: який стан його здоров’я
США прагнуть дестабілізувати економіку Китаю та посилити власні позиції перед можливими переговорами між Трампом і Сі Цзіньпіном. Джерела повідомляють, що конкретні умови для кожної країни будуть варіюватися залежно від їх економічної інтеграції з КНР.

Хто стоїть за ініціативою мит проти Китаю
Один з ідеологів нової тарифної політики — міністр фінансів США Скотт Бессент. Саме він запропонував цю ідею Трампу 6 квітня під час зустрічі в Мар-а-Лаґо. Його стратегія передбачає не лише митні обмеження, а й можливе виключення китайських компаній з американських бірж.
15 квітня Трамп заявив, що окремі країни повинні будуть обирати, з ким торгувати — зі США чи з Китаєм. Це прозвучало у відповідь на рішення Панами не поновлювати участь у ініціативі «Пояс і шлях».
Переговори з країнами-партнерами вже тривають
Зараз США ведуть перемовини з понад 70 країнами. Серед них — Японія, Велика Британія, Австралія, Південна Корея та Індія. Очікується, що 16 квітня Бессент зустрінеться з японським міністром економічного відновлення.
У лютому Мексика запропонувала дзеркальні мита на китайські товари у відповідь на тиск США через фентаніл. Бессент назвав це «гарним жестом», хоча ідею не підтримали в адміністрації.
Позиції Китаю обмежені, але він діє обережно
Китай не стоїть осторонь. Цього тижня Сі Цзіньпін відвідав В’єтнам, ключового торгового партнера США, й підписав десятки економічних угод.
Колишній радник Ради нацбезпеки США Пітер Гаррел зазначив, що Пекін має обмежені можливості у відповідь, оскільки не здатен замінити США як ключовий ринок для країн, що розвиваються. Водночас він визнає розважливість політики Китаю.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦