Паска потребує тиші, доброго настрою і світлих думок
Великодня випічка здавна вважалася не просто кулінарним процесом, а справжнім ритуалом. Наші бабусі готували паску з особливою пошаною, дотримуючись народних традицій і прикмет. Деякі з них і досі залишаються актуальними — їх передають із покоління в покоління.
Печіть у тиші — «щоб тісто не злякалось»
Одна з найпоширеніших народних прикмет — паску слід пекти в тиші. Вважалося, що тісто дуже «вразливе» до шуму. Особливо небажано, щоб на кухні були сторонні люди чи галасливі діти. Якщо в домі гамірно, тісто може «злякатись» і не підійти.
Читайте також: Чи обов’язково освячувати кошик на Великдень: відповідь митрополита
Лише у доброму настрої
Настрій господині під час приготування паски вважався вирішальним фактором. Згідно з традиціями, негативні емоції могли вплинути на якість випічки. Тому перед початком роботи радили згадати теплі спогади, налаштуватися на радісний лад і готувати з любов’ю.
Жодних лайок чи поганих слів
Ще одна важлива заборона — під час випікання не можна лаятися чи навіть подумки злитись. Якщо щось не вдається або щось упало — потрібно зберігати спокій. Навіть один недобрий помисел вважався загрозою для «душі» паски, адже все готується у передвеликодній духовній атмосфері.

Приготування паски — це не просто випічка, а особливий духовний процес. Дотримання тиші, внутрішньої гармонії та позитивного настрою — головні складові смачної і вдалої великодньої паски, як вірили ще наші пращури.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦