Правда й легенди про наших земляків на борту затонулого корабля

У ніч із 14 на 15 квітня 1912 року світ сколихнула трагедія — затонув «Титанік». Понад півтори тисячі людей загинули в крижаній Атлантиці. Серед 2224 пасажирів були представники різних країн. Та чи були серед них українці?

Хто міг бути на «Титаніку»

На початку XX століття українських громадян як таких не існувало — українські землі були частинами Австро-Угорської та Російської імперій. Через соціальні труднощі сотні тисяч людей з Галичини, Буковини та інших регіонів емігрували до Америки. Частина з них купувала квитки на трансатлантичні судна, зокрема й на «Титанік», пише видання Еспресо.

Імена зі слов’янським корінням

У списках пасажирів можна знайти слов’янські прізвища та імена, характерні для українців — як-от Вовк, Іванов, Турчин. Однак через нечіткі записи та відсутність національності в документах точно визначити, хто з них був українцем, неможливо. Особливо це стосується пасажирів третього класу, які реєструвались менш ретельно.

Також вас зацікавить: Засуджений за держзраду космонавт полетів до МКС на борту Росії

Особисті історії з українським слідом

Крах Титаніка,Хто міг бути на «Титаніку»

Існують свідчення про буковинця Павла, який міг сісти на «Титанік», придбавши квиток у Чернівцях. Також згадується Нора Шпізель із Поділля, яка загинула під час катастрофи, залишивши сина в Україні. А ще — Юрко Курта із Закарпаття, що був на борту корабля-рятівника «Карпатія» і згодом встановив пам’ятник загиблим.

Ймовірність, а не підтвердження

Хоча чітких архівних підтверджень немає, історичний контекст і хвиля еміграції дають підстави вважати, що українці таки могли бути серед пасажирів «Титаніка». Доля багатьох емігрантів третього класу, на жаль, залишилася поза увагою історії.

Крах «Титаніка» став поворотним моментом для світового мореплавства. А для українців — ще й нагадуванням про те, скільки земляків у пошуках кращої долі на чужині опинилися в епіцентрі подій, що змінили історію.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦