Аналітики зазначають, що мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу
Переговори між США та Росією щодо ситуації в Україні викликають різні оцінки. Експерти висловлюють думки щодо необхідних умов для можливих домовленостей.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) наголошують на важливості надійних механізмів моніторингу у разі досягнення угоди про припинення вогню або мирної угоди в Україні. Вони зазначають, що поки що невідомо, які саме механізми моніторингу може запропонувати Захід.
Умови мирного договору між Україною та Росією 2025
Речник Кремля Дмитро Пєсков висловив скептицизм щодо можливості швидких результатів поточних американо-російських переговорів. Це суперечить заявам президента США Дональда Трампа про намір досягти припинення вогню та тривалої мирної угоди в Україні найближчим часом.

Представник МЗС Росії Олексій Поліщук заявив, що Росія готова брати участь у переговорах, які враховують “сучасні реалії” війни та усувають “першопричини” конфлікту. Аналітики ISW вважають, що коментарі російських чиновників свідчать про неприйняття Кремлем підходу Трампа та відданість цілям війни, несумісним з досягненням тривалого миру.
Раніше на Крапці: Британія може розгорнути свої війська в Україні на 5 років
Експерти ISW підкреслюють, що будь-яка потенційна угода повинна включати ефективні механізми моніторингу, особливо з огляду на спроби Росії звинуватити Україну в порушеннях припинення вогню без надання доказів. У звіті також зазначається, що залишається незрозумілим, які механізми моніторингу може використати Захід і чи погодиться на них Кремль.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦