Китай і Європа мають об’єднатися для захисту міжнародного порядку, вважає лідер КНР

Лідер Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі з прем’єром Іспанії Педро Санчесом закликав Євросоюз до спільного захисту економічних інтересів від торгового тиску з боку США. Зустріч відбулася на тлі ескалації митної війни між Вашингтоном і Пекіном.

Перший європейський гість після митної ескалації США

Як повідомляє агентство Xinhua, Педро Санчес став першим лідером із країн ЄС, який прибув до Китаю після оголошення нових американських торговельних бар’єрів. Сі Цзіньпін скористався цією нагодою, щоб наголосити на необхідності консолідації зусиль КНР та Європейського Союзу у протистоянні односторонньому економічному тиску з боку США.

Читайте також: ЄС затвердив мита на американські товари на 21 мільярд євро

Очільник КНР прямо заявив, що жодна зі сторін не виграє у торговельному протистоянні. Він наголосив, що “йти проти світу означає самоізолюватися”, натякаючи на політику адміністрації Дональда Трампа, яка наразі запровадила митні обмеження на китайські товари на рівні 145%. У відповідь Пекін ввів мита на американські продукти на рівні 84%.

сі цзіньпін,ЄС,мита трампа

Китай і ЄС як союзники у глобалізації

Сі Цзіньпін заявив, що КНР та Євросоюз разом відповідають за понад третину світової торгівлі. За його словами, сторони вже мають тісну економічну взаємодію та спільні інтереси, тому повинні разом відстоювати глобальну економічну стабільність, вільну торгівлю та міжнародне право.

“Ми маємо спільно протистояти одностороннім погрозам, захищаючи не лише власні законні інтереси, а й міжнародну справедливість і правила”, — зазначив китайський лідер.

Сі підкреслив, що Китай понад 70 років розвивався самостійно, покладаючись на внутрішні ресурси та працьовитість, і не має наміру здаватися під тиском ззовні. Він наголосив на стійкості країни до зовнішніх викликів і рішучості продовжувати власний курс.

Перед візитом до Пекіна прем’єр Іспанії Санчес заявив, що нещодавні рішення США змушують Європу переглядати зовнішньоекономічні зв’язки та шукати нові ринки. У цьому контексті Китай стає для ЄС все важливішим стратегічним партнером.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦