Будівельник вимагає компенсацію за весілля
У Таджикистані 30-річний будівельник Сухроб подав позов проти своєї 22-річної дружини, звинувативши її в тому, що вона не була незайманою в першу шлюбну ніч. Він вимагає компенсацію в розмірі 5000 доларів США, що, за його словами, покриє витрати на весілля та придане. Про це пише InfoTime.
Подружжя одружилося кілька тижнів тому в передмісті Душанбе. Дружина та її родина відкидають звинувачення та подали зустрічний позов за наклеп.
Рішення суду та апеляція чоловіка
Справу розглядав районний суд Рудакі, який став на бік жінки та ухвалив рішення виплатити їй 1140 доларів США моральної компенсації. Однак Сухроб не погодився з цим і подав апеляцію.
Читайте також: Пограбування в Києві: жінку обікрали під час побачення
«Я працював на морозі в Росії, щоб заробити гроші на весілля, і не хочу бути одруженим із жінкою, яка не була незайманою. Якби я знав це раніше, я б одружився з іншою», – заявив чоловік.
«Тести на цноту» в Таджикистані
Таджикистан – переважно мусульманська країна, де дошлюбний секс є табу, а жінки, яких підозрюють у втраті цноти до шлюбу, стикаються із суспільним осудом.
Країна входить до списку з 20 держав, де досі проводять так звані «тести на цноту». Цю практику засуджують Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та ООН, називаючи її принизливою, псевдонауковою та травматичною.

З 2015 року в Таджикистані діє обов’язкове передвесільне медичне обстеження, що включає перевірку здоров’я наречених, зокрема на ВІЛ та інші інфекції. Проте часто під час цього обстеження жінок змушують проходити «перевірку на цнотливість», яку проводять лікарі, а інколи навіть представники громади або правоохоронці.
Чи є наукові методи визначення «цноти»
ООН та ВООЗ наголошують, що немає наукових методів визначення «цноти», а практика перевірки є дискримінаційною.
«Термін «цнота» не має медичного визначення. Це соціальний конструкт, що використовується для контролю над жінками», – йдеться у спільній заяві організацій.
Психологи попереджають, що такі практики можуть спричиняти важкі психологічні наслідки, зокрема депресію, посттравматичний стрес та суїцидальні думки.
Інші подібні випадки
У 2017 році в Таджикистані сталася гучна трагедія: 18-річна Раджаббі Хуршед покінчила з життям після того, як її чоловік звинуватив у втраті «чистоти».
Незважаючи на кілька медичних експертиз, які підтвердили її невинуватість, чоловік відмовився визнавати їхні висновки. Суд визнав його винним у доведенні до самогубства та засудив до семи років ув’язнення.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦