Деякі можновладці заробляють більш ніж 100 тисяч гривень

В Україні спостерігаються значні розбіжності у розмірах заробітних плат серед чиновників центральних органів влади. Хоча середня зарплата перевищила 50 тис. грн, окремі посадовці отримують значно більші суми, понад 100 тис. грн, тоді як в інших відомствах рівень оплати праці значно нижчий. При цьому, у деяких органах влади заробітки за минулий рік знизилися.

Лідери за рівнем доходів

Найвищі зарплати зафіксовані у Нацкомісії з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Станом на лютий 2025 року середній рівень оплати праці в цій установі становив 90,1 тис. грн. Навіть працівники на відносно невисоких посадах, як головний спеціаліст сектору із питань запобігання та виявлення корупції НКРЕКП, задекларували середню зарплату майже в 90 тис. грн. При цьому, керівництво НКРЕКП отримує значно більші суми, які набагато перевищують рівень оплати праці в інших державних органах.

Раніше на “Крапка.Медіа”: Зарплати недостатньо: які умови диктує молодь на ринку праці

Порівняння з іншими відомствами

зарплати

Контраст у рівні оплати праці між НКРЕКП та іншими відомствами є досить значним. Наприклад, міністр енергетики заробляє менше, ніж начальники управлінь в НКРЕКП. Водночас середня зарплата чиновників у центральних держорганах України у лютому 2025 року склала 51,41 тис. грн, з тенденцією до незначного зростання.

Важливо зазначити, що більшість державних службовців в Україні заробляють значно менше ніж 50 тис. грн. Основна маса працівників, що складає понад 75% від загальної кількості, належить до категорії “В” і отримує значно скромнішу заробітну плату. Хоча в окремих випадках зарплати у деяких міністерствах за минулий рік і зросли, це стосується не всіх.

Зміни в системі оплати праці

Зміни у зарплатах чиновників обумовлені реформою оплати праці на держслужбі та обмеженнями у виплаті премій. В результаті, у деяких відомствах відбулося перерозподілення коштів, що призвело до зниження заробітків у частини працівників. При цьому, нещодавні законодавчі зміни вплинули на рівень оплати праці в окремих міністерствах, виділивши їх на фоні інших.

Заробітки керівництва

Цікаво, що навіть керівництво Верховної Ради України, як, наприклад, голова ВРУ Руслан Стефанчук, заробляє менше, ніж окремі керівники підрозділів апарату Ради. Це підкреслює неоднорідність системи оплати праці в державних органах України.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦