Низку зіпсованих купюр доведеться утилізувати
В Україні існують правила щодо приймання пошкоджених банкнот гривні. Магазини, банки та інші установи мають право відмовлятися від певних видів пошкоджених грошей, що обумовлено чинним законодавством.
Що робити з пошкодженими купюрами
Згідно з інформацією Національного банку України (НБУ), відмовлено може бути у прийманні купюр, які постраждали від вогню, води, різних рідин, хімікатів та інших речовин. Також причиною відмови може стати зменшення площі банкноти під час обробки до менше ніж 55% від початкової площі, наприклад, коли значна частина купюри відірвана. Окремою категорією є банкноти, забруднені хімічними, радіоактивними або токсичними речовинами.

Порядок обміну забруднених купюр
Обмін банкнот, забруднених хімічними або радіоактивними речовинами, здійснюється територіальними підрозділами НБУ лише за наявності документа, що підтверджує проведення дезінфекції або дезактивації, наданого відповідною установою.
Також читайте: Що зробили з курсом долара в українських банках
Гривні, які мають приймати без обмежень
При цьому НБУ підкреслює, що банківські установи зобов’язані приймати без обмежень пошкоджені банкноти гривні, якщо збереглась ціла частина площею не менше 55% від початкової площі.
Умови приймання розірваних купюр
Розірвані або розрізані на дві частини банкноти також підлягають прийманню, якщо на обох частинах збереглися однакові серія та номери, а загальна площа цих частин становить не менше 55% початкової площі банкноти.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦