Українці в Європі можуть “пустити коріння”, а дехто не повернеться навіть після закінчення бойових дій
Згідно з недавнім дослідженням Центру економічної стратегії (CES), кількість українських біженців, які планують повернутися додому після закінчення війни, значно зменшилася. Лише 43% біженців мають намір повернутися в Україну, що майже вдвічі менше порівняно з 74% два роки тому.
Читайте також: В Україні катастрофічно не вистачає працівників
The Economist припускає, що багато українців можуть залишитися в Європі навіть після завершення конфлікту. Це пов’язано з відсутністю довіри до можливих умов мирної угоди, якщо вони не передбачатимуть вступ України до НАТО чи ЄС, а також з тривогою щодо можливого відновлення агресії з боку Росії.
Українці не повернуться додому
Демографи раніше прогнозували, що після війни українки, більшість з яких становлять біженці, повернуться додому. Однак сьогодні зростає ймовірність, що припинення воєнних дій призведе до виїзду ще більшої кількості громадян України, особливо чоловіків призовного віку.

Згідно з прогнозами CES, понад 500 тисяч чоловіків можуть залишити країну. Це створює серйозні проблеми для українського ринку праці і безпеки, адже країна буде змушена вирішувати, чи пом’якшувати обмеження на виїзд для чоловіків.
Яка ситуація з біженцями у країна Європи
У Польщі, де більшість українських біженців працюють або активно шукають роботу, вже понад 67% жінок з цієї групи знайшли роботу або беруть участь у трудовому процесі. Польща планує дозволити біженцям змінювати тимчасовий захист на трирічний дозвіл на проживання.
Однак в інших країнах ЄС ситуація менш позитивна. В Німеччині лише 43% українських біженців мають роботу, а в Італії та Іспанії цей показник ще нижчий. Основною проблемою в цих країнах є низький рівень зайнятості серед біженців, а також бар’єри, як-от мовний фактор і складнощі з визнанням професійних кваліфікацій.
Історія Анжеліки, вчительки музики з Вінниці, яка зараз працює на складі у Кракові, добре ілюструє вибір, з яким стикаються українці.
«Навіть якщо війна закінчиться зараз, вона почнеться знову. За таких обставин яка мати захоче забрати свого сина до України?» — задається питанням жінка, яка зараз стоїть перед дилемою залишитися в Польщі чи повернутися додому.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦