Франція, Німеччина та Велика Британія обговорюють використання заморожених російських активів для забезпечення гарантій безпеки України

Європейські країни активно розглядають варіанти використання заморожених російських коштів для забезпечення безпеки України. Мова йде про понад 200 мільярдів євро, які були заморожені після початку війни в Україні через санкції, накладені на Росію.

Читайте також: “Народний супутник” працює понад норму! Що далі?

конфісковані активи рф

Франція, Німеччина та Велика Британія ведуть переговори щодо можливості конфіскації цих активів у разі, якщо Москва порушить умови потенційної мирної угоди.

Пропозиція Франції та побоювання інших країн ЄС

Як зазначає видання Financial Times, французькі чиновники запропонували своїм європейським партнерам заарештувати російські активи в разі порушення Кремлем умов угоди про припинення вогню в Україні.

Раніше Франція, Німеччина і Брюссель виступали проти подібної ідеї, побоюючись юридичних наслідків та негативних ефектів для стабільності євро. Однак, в умовах розвитку подій переговори про можливість конфіскації активів набрали нової сили.

Переговори та тиск з боку США та східноєвропейських країн

Ідея конфіскації російських активів отримала додатковий імпульс після заяви президента США Дональда Трампа про готовність розпочати прямі переговори з Москвою щодо припинення війни в Україні. Водночас Україна, Польща та країни Балтії давно виступають за конфіскацію російських активів як один із механізмів покарання для Росії та компенсації за завдані збитки. Проте, на рівні Європейського Союзу ще не досягнута єдина позиція щодо цього питання.

Заморожені російські активи та їх розподіл по світу

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну країни G7 заморозили близько 300 мільярдів євро активів Центрального банку РФ. Основна частина цих коштів, а саме 190 мільярдів євро, зберігається у бельгійському депозитарії Euroclear. Інші заморожені активи знаходяться у Франції, Великій Британії, Швейцарії, Японії та США.

Зараз відсоткові доходи від цих активів використовуються для покриття 50-мільярдного кредиту для України. Однак основні кошти залишаються недоторканими, що викликає питання щодо подальшого використання цих заморожених ресурсів у разі продовження військового конфлікту.

Якщо переговори з Росією щодо мирної угоди виявляться успішними, заморожені активи можуть стати частиною процесу забезпечення гарантій безпеки для України, яку підтримують країни ЄС і США. Втім, питання конфіскації залишатиметься відкритим, адже, попри політичну підтримку з боку України та деяких європейських країн, для багатьох європейських лідерів це залишається юридично та економічно складним кроком.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦