Романтичне свято зародилося у Стародавньому Римі
День святого Валентина, або День усіх закоханих, – свято, яке відносно недавно увійшло в наше життя, але вже міцно асоціюється з романтикою, любов’ю та надією на весну. Що ж насправді відомо про історію та традиції цього дня?
Чому 14 лютого день Валентина
Існує дві основні легенди, що пояснюють походження Дня святого Валентина. Одна з них сягає корінням в античні часи та пов’язана з римським еротичним фестивалем Луперкалії, який відзначався 14 лютого. За легендою, цей фестиваль був спрямований на збільшення народжуваності в Стародавньому Римі, де демографічна криза досягла критичної точки.

Інша, більш поширена легенда, розповідає про християнського єпископа Валентина, який таємно вінчав закохані пари всупереч забороні римського імператора Клавдія II. Імператор вважав, що сімейні воїни воюють гірше, ніж самотні. За свою діяльність Валентин був ув’язнений та страчений 14 лютого 269 року. Перед смертю він написав листа доньці свого тюремника, в який освідчився їй у коханні. Цей лист став першою “валентинкою”.
Раніше на “Крапка.Медіа”: Що означають імена нідерландських принцес: Амалія, Алексія та Аріана
“Пташине весілля” та символи свята
Цікаво, що в Англії 14 лютого вважається початком весни, хоча за календарем до неї ще два тижні. Це пов’язано з тим, що саме в День святого Валентина у птахів починаються шлюбні ігри. Звідси й пішла стара англійська приказка: “У День святого Валентина всі птахи з’єднуються в пари і грають весілля”.
З часом День святого Валентина обзавівся власними символами та традиціями. Серед найпопулярніших подарунків – “валентинки”, червоні троянди, шоколад та плюшеві серця. “Валентинки” – це вітальні листівки у формі сердечок, червоні троянди символізують кохання, шоколад вважається “солодким” подарунком, а плюшеві серця уособлюють почуття.
День святого Валентина у різних країнах
У різних країнах існують свої унікальні традиції святкування Дня святого Валентина. У Фінляндії та Естонії це “день друзів”, коли вітання отримують не тільки закохані, а й просто хороші приятелі. У Нідерландах жінка може зробити пропозицію чоловікові, а в Японії, навпаки, чоловіки отримують подарунки від жінок. В Ірані, Саудівській Аравії та ОАЕ це свято взагалі знаходиться під забороною.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦