Спроба залучити іноземних працівників для меблевої фабрики на Закарпатті зазнала невдачі

Український бізнес намагається залучати трудових мігрантів, але поки що безрезультатно. Меблева фабрика у Тячеві планувала найняти 28 працівників з Бангладешу, однак через бюрократичні перепони та складнощі з отриманням віз вони так і не прибули до України.

Фабрика у Тячеві зіткнулася з кадровим дефіцитом через мобілізацію та виїзд місцевих мешканців на заробітки за кордон. У зв’язку з розширенням виробництва підприємство потребувало додаткових робочих рук, тому вирішило залучити іноземців. Роботодавці запропонували конкурентну зарплату – 25 тисяч гривень, безплатне харчування, транспорт та житло.

Чому заробітчани не приїхали

Попри домовленості з міжнародним рекрутинговим агентством, жоден з бангладешців не зміг потрапити до України. Троє отримали відмову у візах, а ще 25 осіб не дочекалися дозволу від МЗС. Підприємці стверджують, що їм надходили лише формальні відповіді про дотримання чинного законодавства у період воєнного стану.

Заробітчани з Бангладешу не доїхали до України: що не влаштувало

Вас також зацікавить: США зацікавлені в рідкісноземельних металах України: які родовища потрібні Трампу

Дефіцит робочої сили на Закарпатті

Кадрова проблема в регіоні існувала ще до війни. Багато місцевих жителів працюють за кордоном, а підприємства не можуть запропонувати їм європейські зарплати. Раніше фабрика залучала робітників зі сходу України, але після окупації Старобільська вони залишилися в Закарпатті. Наразі підприємство шукає працівників через центри зайнятості.

Перешкоди для трудової міграції

Експерти зазначають, що українське законодавство не пристосоване для залучення іноземних робітників. Багато бюрократичних процедур ускладнюють процес, і підприємці не хочуть витрачати ресурси на пошук працівників, яких зрештою можуть не впустити до країни.

Попри невдачу, проблема нестачі кадрів залишається актуальною для багатьох українських підприємств. Роботодавці сподіваються на спрощення процедур залучення іноземних працівників, адже попит на робочу силу, особливо в фізично складних сферах, продовжує зростати.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦