Не всі популярні вправи ефективні для зменшення жирових відкладень у зоні живота.

Лікарка Камелія Кашані у своїй статті на eatthis.com пояснила, що спалювання жиру на животі – це комплексний процес, який залежить від харчування, рівня стресу, сну та загального стану метаболізму. Ефективність тренувань залежить від правильно підібраного режиму.

Які вправи не дають результату

Присідання та скручування. Вони опрацьовують лише поверхневі м’язи живота, але не сприяють загальному спалюванню жиру. Краще обирати складні вправи, що задіюють кілька груп м’язів (наприклад, станова тяга, планка).

спорт вправи

Нахили в сторони з обтяженнями. Такі вправи можуть збільшити косі м’язи та зробити талію візуально ширшою. Альтернатива – бічні планки або антиротаційні вправи, як-от жим Паллофа.

Локальне кардіо. Біг або велотренажер у надії спалити жир лише в зоні живота – неефективні. Краще поєднувати кардіо з високоінтенсивними інтервальними тренуваннями та силовими вправами.

Читайте також: Чому повільна ходьба ефективніша для спалювання жиру, ніж швидка

Тренажери для преса. Вони ізолюють м’язи, але не сприяють загальному жироспаленню. Ефективніша альтернатива – підтягування ніг у висі або робота з канатами.

Вправи на прес із пілатесу. Хоча вони добре розвивають гнучкість і стабільність, вони не допомагають зменшити жирові відкладення. Варто доповнювати пілатес силовими тренуваннями.

Що працює краще

  1. Поєднання кардіо та силових тренувань.
  2. Вправи з обтяженням для підтримки м’язів і прискорення метаболізму.
  3. Регулярність та комплексний підхід у тренуваннях і харчуванні.

Головний принцип – послідовність та різноманітність у тренуваннях. Тоді результат не змусить себе чекати.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦