Святкування Масниці – чудова можливість провести час з родиною та друзями 

Масниця – це одне з найдавніших і найвеселіших свят українського календаря. Воно символізує прощання з зимою та зустріч весни, а також є переддень Великого посту. 

Дата святкування Масниці щороку змінюється і залежить від дати Великодня. У 2025 році Масниця припадає на період з 24 лютого по 2 березня.

Традиції святкування Масниці

Здавна Масниця супроводжувалася різноманітними обрядами та гуляннями. Люди готували смачні страви, особливо млинці та вареники, влаштовували гуляння, катались на санках, водили хороводи. Одним з найпоширеніших обрядів було спалення опудала Масниці, яке символізувало зиму.

Коли Масниця у 2025 році: історія та традиції свята

Понеділок: Зустрічали Масницю, катались на санках.

Вівторок: Загравання, молодь влаштовувала вечорниці.

Середа: Ласували варениками та іншими смаколиками.

Четвер: Гучні гуляння та розваги.

П’ятниця: Тещині вечорниці.

Субота: Посиденьки зовиці.

Неділя: Прощення, останній день святкування, коли люди просили один в одного пробачення.

Раніше: Масниця 2025: історія, традиції та особливості святкування

Що їдять на масницю в Україні

На Масницю, що є давнім слов’янським святом, яке відзначається протягом тижня перед Великим постом, готують різноманітні страви, що символізують сонце, пробудження природи та прихід весни. Головними стравами є, звичайно ж, млинці. Їх печуть з різноманітними начинками та без них, адже млинці символізують сонце. Ось деякі з традиційних страв, які готують на Масницю:

  • Млинці: Це найважливіша страва Масниці. Їх готують з різного тіста — пшеничного, гречаного, вівсяного та іншого, та подають з різноманітними начинками: медом, сметаною, варенням, ікрою, м’ясом, грибами та іншими.
  • Вареники: Вареники з різними начинками також є популярними на Масницю.
  • Сирники: Смачні сирники також є чудовим доповненням до святкового столу.
  • Оладки: Пишні оладки можуть бути як окремою стравою, так і частиною млинцевого “торта”.
  • Печиво у формі сонця: Символічне печиво підкреслює зв’язок свята з небесним світилом.

Окрім цього, на Масницю традиційно влаштовують гуляння з піснями, танцями та іграми, а також спалюють опудало зими, що символізує проводи холодів та початок весни.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦