Досвідчені автовласники знають, що вибір часу для заправки може допомогти зекономити кошти.

Найкраще це робити рано вранці або пізно ввечері, коли температура повітря нижча. Такий підхід ґрунтується на фізичних властивостях пального. Про це пише “АвтоПілот”.

Як температура впливає на об’єм пального

Автомобільне паливо, зокрема бензин і дизель, чутливе до температурних змін. У холодну пору року чи в прохолодні години доби паливо має більшу густину, тобто воно стає щільнішим. У спеку ж воно розширюється, що зменшує його густину. Оскільки на АЗС ви платите за об’єм, а не за вагу, заправка в прохолодніші години дозволяє отримати більше пального за ті самі гроші.

Читайте також: Ціни на житло зростають, а податки б’ють рекорди: чого очікувати у 2025-му

Чи дійсно це суттєва економія

Автомобільні експерти наголошують, що така економія є досить незначною і не повинна бути основним чинником при плануванні заправки. Якщо у вас низький рівень пального, зволікання із заправкою може призвести до непередбачуваних ситуацій на дорозі, що в підсумку обійдеться дорожче.

заправка авто

Попри можливість незначної економії, пріоритет — це безпека водія та пасажирів. Не відкладайте заправку, якщо є ризик залишитися без пального у невідповідний момент. Краще зберігати баланс між економією та комфортом, обираючи зручний і безпечний час для заправки.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦