У Києві розгорівся скандал через можливу передачу частини землі Національного ботанічного саду ім. Гришка під забудову.

Ця новина викликала широкий резонанс серед громадськості, адже територія ботанічного саду має статус природно-заповідного фонду, а забудова в таких зонах заборонена законом. Про це повідомляє ТСН.ua.

Ботанічний сад ім. Гришка намагалися забудувати вже давно

Спроби забудови ботанічного саду мають давню історію. Ще за часів мера Леоніда Черновецького та президента Віктора Януковича забудовники намагалися отримати землю в Печерському районі столиці. Тоді спільними зусиллями працівників ботсаду та активістів вдалося захистити ділянки.

Наразі Державна аудиторська служба України (Держаудитслужба) заявила, що частина території ботанічного саду по вулиці Садово-Ботанічній, 1 стала предметом інвестиційної угоди, яка передбачала зведення житлових і нежитлових будівель. За словами аудиторів, ботанічний сад отримав від забудовника грошові кошти, послуги та товари на суму 2,6 млн грн, включно з цибулинами тюльпанів та ґрунтом.

Читайте також: У Львові скандал через пандус для військового, який втратив на війні обидві ноги: фото

Позиція київської влади

Мер Києва Віталій Кличко різко відреагував на ситуацію. Він закликав Кабмін втрутитися, щоб захистити територію ботанічного саду та унеможливити забудову. Також мер згадав, що раніше міська влада пропонувала передати ботанічний сад в управління Києва для впорядкування території, проте Національна академія наук (НАН) відмовила.

Новий начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко підтримав заяву Кличка та пообіцяв звернутися до керівництва ботанічного саду і НАН із рекомендацією негайно розірвати інвестиційну угоду.

ботсад гришка

Адміністрація ботанічного саду прокоментувала чутки

Працівники ботанічного саду категорично заперечують можливість житлової забудови на їхній території. Заступник директора ботсаду з наукової роботи Микола Шумик заявив, що перевірки, про які згадує Держаудитслужба, не стосувалися екологічного законодавства, а огорожа саду залишається незмінною.

Шумик також спростував інформацію про отримання цибулин тюльпанів на мільйони гривень, зазначивши, що за останні 10 років висадки цибулин у значних обсягах не проводилися. Єдиний виняток – акція в пам’ять про загиблого чоловіка, організована волонтеркою з Луганська.

Заступник директора наголосив, що ботанічний сад працює відповідно до затвердженого проєкту організації території, який оновили у 2019 році. Цей документ був погоджений із НАН та Міністерством довкілля.

Шумик також розповів, що на території ботанічного саду є будівлі, які потребують ремонту, зокрема адміністративний корпус, гуртожиток та господарський двір. Реконструкція мала бути проведена за інвестиційною угодою, але жодного інвестора так і не знайшли.

“За 25 років, було як мінімум 4-5 спроб відібрати землю ботанічного саду. Ми увесь час боролися за неї з приватними та комунальними компаніями та навіть з релігійними. Зараз таке відчуття, що хтось навмисно хоче скомпрометувати адміністрацію ботанічного саду, і є підозра, що це нова спроба тиску”, – наголосив Шумик.

Питання забудови ботанічного саду залишається відкритим. Представники ботсаду закликають зберігати природно-заповідний статус території, а чиновники обіцяють домогтися перегляду інвестиційної угоди. Тим часом громадськість та активісти уважно слідкують за розвитком ситуації.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦