8 січня космічний апарат BepiColombo здійснив шостий проліт поблизу Меркурія, зробивши серію унікальних фотографій планети.
Про це повідомило Європейське космічне агентство (ESA).
Читайте також: ШІ показав, як зміниться зовнішність людей через 30 років, якщо їсти фастфуд
Космічний зонд показав унікальні знімки Меркурія
Зонд, створений у межах співпраці ESA та Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA), наблизився до Меркурія на 295 км, зафіксувавши вражаючі деталі його поверхні.
Серед зображень – вічно затінені кратери на північному полюсі, де, за припущеннями вчених, може бути водяний лід. Ці дані стануть основою для майбутніх досліджень, які BepiColombo проведе з орбіти навколо Меркурія у 2026 році.
На знімках також зафіксовано яскраві області на темній поверхні планети, які, ймовірно, є наслідком недавньої геологічної активності, такої як вулканічні процеси чи удари астероїдів.
“Меркурій має надзвичайно темну поверхню, схожу на Місяць, але вона відображає лише дві третини світла. З віком матеріал на поверхні планети темніє, проте молоді деталі залишаються яскравими”, – зазначили в агентстві.
Серед зображень також є фото Рівнини Спеки – найбільшого ударного кратера Меркурія. Ці знімки допоможуть ученим краще зрозуміти геологічну історію та склад планети.
Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦