Росія залучила війська Північної Кореї до військових дій проти України. Солдати Кім Чен Ина мають змогу здобути бойовий досвід та загинути за ідеї свого диктатора.

Участь військовослужбовців КНДР у війні на боці Росії супроводжується значними втратами. За даними української розвідки, кількість загиблих і поранених північнокорейських солдатів уже перевищила 4 тисячі осіб. Ці втрати ретельно приховуються режимом Кім Чен Ина, а родичів загиблих змушують підписувати документи про нерозголошення інформації.

Читайте також: Скільки солдатів КНДР вбито і поранено у боях проти України: цифри від Зеленського

Передсмертні листи солдатів КНДР

У соцмережах дедалі частіше з’являються нотатки і листи північнокорейських військових, ліквідованих українськими захисниками. Один із них, рядовий Джонг, описував, як його відправили на війну за наказом Кім Чен Ина через провину. У листах він згадував про життя у військових казармах, страх перед дронами та розкаяння за крадіжку російських речей.

Також Джонг переконаний, що захищає у Курській області Північну Корею.

“Шановний головнокомандувач Кім Чен Ин наказав нам у жодному разі не принижувати честь батьківщини, водночас проявляти силу і хоробрість спецназу”, – написав солдат.

солдати КНДР

Мета участі Пхеньяна у війні

За словами експертів, головна ціль Північної Кореї у цій війні — здобуття бойового досвіду та вдосконалення військових навичок для підготовки до потенційних конфліктів у регіоні. Військовослужбовці КНДР намагаються пристосуватися до сучасних умов ведення бою, зокрема, з використанням безпілотників, що може бути корисним у можливих конфліктах із сусідами.

Участь солдатів КНДР розглядається Пхеньяном як “священні навчання”. Повернувшись додому, вижилі військові передаватимуть отриманий досвід новим підрозділам.

Соціальні та політичні аспекти

Режим Кім Чен Ина активно нагороджує сім’ї загиблих сертифікатами “воїна” та надає їм соціальні пільги. Однак водночас ретельно стежить за настроями родичів, запобігаючи поширенню правдивої інформації про участь у бойових діях.

Військовий розпорядок КНДР забороняє потрапляння в полон, що вважається зрадою. У разі ризику полону військові обирають самогубство, аби захистити честь родини.

Міжнародна небезпека

Участь північнокорейських військових у війні загрожує не лише Україні, а й міжнародній безпеці. За даними НАТО, Росія передає Північній Кореї ракетні та ядерні технології в обмін на військову допомогу. Це створює загрозу для США, Європи та сусідніх із КНДР країн, таких як Південна Корея та Японія.

Президент України Володимир Зеленський наголошує на необхідності міжнародного тиску, зокрема з боку Китаю, щоб вплинути на Пхеньян. Союз між Росією та Північною Кореєю може призвести до формування нового тоталітарного блоку, який стане викликом для світової демократії.

Збройні Сили України завзято знищують російських загарбників: щоб підтримати їх, ви можете підтримати їх донатами на «Повернись живим» та «Сталеві крила». Станьте частиною історії та захистіть Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦